Зарплати в Польщі зростають, але роботодавцям стає все складніше знайти працівників для сезонних робіт серед українців.
Про це повідомляє «Економічна правда», посилаючись на дані Міграційної платформи EWL.
«Польща вже другий рік поспіль відчуває серйозний кадровий голод у літній сезон. Це пов’язано з тим, що українці, які зазвичай приїжджали до Польщі на сезонні роботи, тепер також можуть заробляти у Німеччині, Нідерландах чи інших країнах Західної Європи вдвічі-втричі більше», — пояснює директорка рекрутації Міграційної платформи EWL Мар’яна Семенюк.
Згідно з даними ресурсу, на сезонних роботах наразі можна заробити 5-9 тис. злотих (50-91 тис. грн).
«Це короткострокова робота в агросекторі, де зарплата залежить від кількості робочих годин і продуктивності. Така робота підходить людям, які звикли до фізичної роботи. В основному її обирають українці, які живуть в селах і мають власні господарства», — розповідає Мар’яна Семенюк.
За її словами, сезонна робота також може бути на будівництві або на логістичних складах з пакування одягу.
«З огляду на наближення сезону розпродажів, кількість вакансій в сфері логістики значно збільшується. Роботодавці в сфері послуг та готельному бізнесі нарікають на те, що складно найти працівників на зарплату у 6 тис. злотих нетто (60,6 тис. грн)» — йдеться в повідомленні.
Також зазначається, що дефіцит кадрів у транспортній галузі є значним. За різними оцінками, не вистачає від 150 до 300 тис. водіїв.
Нагадаємо, близький Схід імпортує з ЄС майже 200 тис. тонн яблук на рік, Північна Африка – до 300 тис. тонн Спека, посухи, повені та весняні заморозки знищують урожай фруктів. Разом з тим зростають витрати на виробництво, транспортування та переробку товару. Роздрібні ціни на свіжі фрукти в Німеччині в листопаді 2023 року були на 7,8% вищими, ніж у попередньому році, а порівняно з середніми показниками за останні п’ять років навіть зросли на 16%, повідомляє FruchtPortal.
Рішення Ірану щодо введення експортного мита на яблука з 20 березня 2024 року на термін трьох місяців подальше ускладнення ситуації на світовому ринку свіжих яблук і сприятиме експортерам з країн Південної півкулі, повідомляє EastFruit. За інформацією профільного міністерства, мито складатиме 35% від експортної вартості товару і діятиме три місяці, або до завершення сезону реалізації яблук врожаю 2023 року.
У останні місяці Ірак став ключовим ринком для українських яблучних садівників. За інформацією EastFruit, у лютому 2024 року Ірак посів четверте місце серед країн, що найбільше купують українські яблука, випереджений лише ОАЕ, Саудівською Аравією та Узбекистаном. Того місяця в Ірак було відправлено майже 500 тонн яблук, а з початку сезону 2023/24 років обсяги експорту досягли майже 2 тисяч тонн.
Прогнозують, що в Євросоюзі зменшиться споживання вина, але зросте споживання яблук і свіжих томатів дрібних розмірів як корисних продуктів. Такими є деякі висновки звіту про перспективи сільського господарства ЄС на 2023-35 роки, представленого Європейською Комісією на спеціалізованій конференції ЄС.
Перегляд законів про виміри у Великій Британії, оголошений на 2024 рік, означає, що виробники вина зможуть продавати негазовані та ігристі вина у пінтах, які колись любив лідер воєнного часу Вінстон Черчилль. Пропозиції про ширший перегляд британської системи вимірювання після Brexit були скасовані після того, як під час консультацій, результати яких були опубліковані в середу, 98,7% людей висловилися за збереження метричних одиниць при купівлі та продажу товарів.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!