Новини    28 травня 2023 14:53

Польща сплатила оформлення дозволів на будівництво олійного трубопроводу з України

Трубопровід має бути у власності України та Польщі

Польща вже заплатила спеціальній міжнародній організації для оформлення дозволів на будівництво трубопроводу для експорту олії з України, але це ще займе певний час, розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в інтерв’ю Бізнес.Цензор.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, найскладнішим питанням реалізації проєкту є саме отримання дозволів на нього. Зведення у разі погодження займе не так багато часу.

Поляки мають виділити ділянку під цей проєкт. Якщо отримають всі дозвільні документи, таку трубу можна побудувати впродовж одного року. Це нескладний технологічний проєкт,— пояснив Сольський.

Трубопровід має бути у власності України та Польщі, тоді як приватні гравці також можуть заходити в проєкт і будувати термінали — головне, щоб в трубу потрапляла олія відповідної однієї якості.

В будь-якому разі мовиться про сотні мільйонів доларів. Для порівняння, нині один завод, що переробляє 1 млн т соняшнику, може коштувати $100-200 млн.

Довідка. Українська соняшникова олія до війни експортувалась до 107 країн світу, а найбільші її споживачі розташовані в Європі (37 %), Південно–Східній Азії (29 %) та Азії (14,9 %).

Як відомо, у вересні 2022 року Україна та Польща уклали Меморандум щодо проєкту з будівництва транскордонного трубопроводу, через який транспортуватиметься українська рослинна олія до порту міста Гданськ.

Однак проти цього проєкту виступає Аграрна профспілка “КОРОНА”, яка звернулася із закликом експортувати польський ріпак, а не українську олію. На думку фермерів, об’єднаних навколо Асоціації, зараз польські фермери мають проблеми з продажем ріпаку. Корона” закликає відмовитися від цих інвестицій і зацікавитися польським сільським господарством.

У квітні польський уряд ввів тимчасове обмеження на імпорт через територію Польщі, включаючи транзит, аграрної продукції з України. Після цього певний час не було інформації, чи продовжать поляки будівництво олієпроводу на своїй території.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...