Новини / Рослинництво     14 листопада 2018 10:20

Половина українського експорту в Китай – сільгосппродукція


На сьогодні основу товарного експорту з України до Китаю складає агросектор. Його частка на зовнішньому ринку складає більше половини всього обсягу. Найбільший попит у Піднебесній мають мінеральні продукти – третину, машини й устаткування – 10%, деревина – 4%.

Про це пише propozitsiya.com.

За останні два роки між урядами України та Китаю була налагоджена тісна співпраця. Для України це дуже важливий крок, адже саме уряд має розбиратися в глобальних торгівельних потоках, розуміти, що Китай купує та докладати зусиль для покращення умов торгівлі для українських виробників. Відтак українські виробники були запрошені на Міжнародну виставку з імпорту, яка минулого тижня відбулася в Шанхаї

Виставка є частиною урядової програми Китаю для збільшення імпорту конкурентних товарів і послуг. Україна розглядається КНР як одна з країн, що може забезпечити місцевих споживачів якісним, конкурентним та унікальним імпортом.

Китай робить ставку на цифровізацію промисловості та сфери обслуговування. Саме тому Україна запропонувала Китаю розпочати спільні консультації щодо передумов створення зони вільної торгівлі Україна-Китай.

Читайте: Товарообіг між Україною та ЄС зріс за рахунок імпорту

За дев’ять місяців 2018 року експорт товарів з України склав 1,32 млрд доларів. Це лише на 12 млн доларів більше, ніж за аналогічний проміжок часу минулого року.

У свою чергу, китайці в найближчі 5 років імпортувати товарів на 8 трлн доларів. У той час, як весь експорт України в 2017-му склав трохи більше 52 млрд доларів. Таким чином, Китай міг би поглинути все, що хоче експортувати Україна.

Однак розмір ринку – це не єдина і не головна причина, чому ми докладаємо максимум зусиль до розвитку стосунків з Китаєм. Зважаючи на статистику світової торгівлі, не можливо не помітити, що Китай є основним торговельним партнером багатьох розвинених країн (США, Німеччини, Канади та інших).

Експортна стратегія – це базис для усвідомленої торгівельної політики, яка нам потрібна з Китаєм.

Раніше повідомлялося, що 37% загального експорту України складає агропродукція.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також