Новини / Техніка     24 листопада 2022 11:11

Поліція незаконно штрафує фермерів за сільгосптехніку на дорогах – Соломчук


Попри Закон, яким знято обмеження на пересування сільськогосподарської техніки дорогами загального користування як в межах міст, так і поза населеними пунктами, поліція продовжує неправомірно штрафувати фермерів.

Про це написав народний депутат Дмитро Соломчук.

“Знову до мене почали надходити скарги від фермерів, яких штрафує поліція за пересування дорогами на сільськогосподарській техніці без дозвільних документів”, — написав нардеп.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Він нагадав, що ще 31 травня президент підписав Закон України №2296-IX, яким знято обмеження на пересування с/г техніки дорогами загального користування як в межах міст, так і поза населеними пунктами.

Так, відповідно до пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень закону, рух (переміщення) сільськогосподарської техніки здійснюється без обмеження за габаритами у супроводі автомобіля прикриття суб’єкта господарювання. Така техніка та автомобілі прикриття обладнуються проблисковими маячками оранжевого кольору без дозволу на їх встановлення.

“Контролюючі органи апелюють до того, що Закон №2296-IX набирає чинності через два роки з дня, наступного за днем його опублікування. Однак, наголошую, що саме пункт 3 Прикінцевих та перехідних положень набрав чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону”, — підсумував Дмитро Соломчук.

Нагадаємо, українські АЗС оштрафували на суму 44,2 млн гривень. Спеціалісти Держпродспоживслужби здійснили 690 позапланових перевірок українських АЗС. Під час проведення позапланових заходів державного нагляду порушення встановлені у 518 випадках, що становить 75% від загальної кількості здійснених перевірок.

З 23 травня Державна служба з безпеки транспорту почала штрафувати вантажовідправників та перевізників за порушення габаритно-вагових норм.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також