Виконавчий віцепрезидент Європейської комісії (ЄК) Валдіс Домбровскіс заявив, що наразі ЄК проводить оцінку щодо ймовірного блокування імпорту сільськогосподарської продукції Росії.
Про це Домбровскіс повідомив у коментарі Уніан.
Валдіс Домбровскіс нагадав, що відповідні рішення на рівні урядів держав вже прийняли Польща та Латвія.
“Зараз ми проводимо оцінку і матимемо можливість рухатися вперед досить швидко”.
Виконавчий віцепрезидент пояснив, чому подібні санкції на Росію не ввели ще у 2022 році, на початку повномасштабної війни. За словами Домбровскіса, на заваді стали перебої у постачанні продовольства в ЄС.
“Ціни на продукти швидко зростали, що створювало ризики для продовольчої безпеки – особливо, в країнах, що розвиваються. Тому таке рішення було прийняте”, – відповів європейський чиновник.
Водночас зараз, за його словами, ситуація у світі інша. Ще минулого року країни-члени ЄС почали вживати перших кроків щодо врегулювання питання з імпортом продовольства РФ.
Наразі Європейська комісія шукає найкращий спосіб, у який можна було б обмежити присутність продовольчих товарів з РФ на ринках Європи, резюмував Домбровскіс.
Нагадаємо, Сейм Польщі ухвалив резолюцію про запровадження санкцій у зв’язку з імпортом російських і білоруських продовольства і сільськогосподарської продукції до ЄС.Сейм Польщі підтримав постанову щодо санкцій проти агропродукції з території Росії та Білорусі, оскільки це приносить величезні доходи виробникам, торговцям і бюджетам цих країн. Нижча палата парламенту Польщі закликала Європейську комісію запровадити санкції на імпорт російського та білоруського продовольства та сільськогосподарської продукції до Європейського союзу (ЄС).
Глава польського уряду Дональд Туск заявив, що Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з рф, інформує Reuters. Минулими тижнями Польщу охопили протести, коли фермери протестували проти екологічних норм Європейського Союзу та, як вони кажуть, нечесної конкуренції з боку України, оскільки блок відмовився від мит на імпорт у 2022 році. Однак Туск заявив, що саме сільськогосподарська продукція з Росії та Білорусі спричиняє спотворення ринку.
Європейський Союз закуповує масивні обсяги зерна з Росії, країни-агресора, тим часом у Польщі спостерігаються акти вандалізму проти української агропродукції, повідомив заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка в етері телемарафону.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!