Новини / Політика     15 січня 2025 17:17

Reuters: Радники Трампа прогнозують мирну угоду між Україною та Росією за кілька місяців


Мирна угода щодо завершення війни Росії проти України може бути досягнута впродовж найближчих місяців, стверджують два анонімні радники Дональда Трампа. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела, які обговорювали це питання з новообраним президентом США.

Передвиборча риторика та реальні терміни

Радники зазначили, що хоча Трамп у передвиборчій кампанії обіцяв завершити війну “за один день”, реальні терміни вирішення конфлікту оцінюються у кілька місяців або навіть довше. Вони назвали його заяви “передвиборчою балаканиною” та визнали, що процес вирішення конфлікту є значно складнішим, ніж могло здатися з його слів.

“Це поєднання політичної риторики, нерозуміння складності конфлікту та необхідності часу для формування нової адміністрації”, – зазначили джерела.

Плани адміністрації Трампа

Потенційний кандидат на посаду спецпредставника США по Україні Кіт Келлог раніше заявив, що планує знайти рішення для повномасштабної війни протягом 100 днів після інавгурації Трампа. Такий підхід передбачає активну дипломатичну роботу та пошук компромісів між сторонами конфлікту.

Міжнародні оцінки та підготовка до переговорів

Генеральний секретар НАТО 9 січня наголосив, що Україну слід привести до найкращого стану перед можливими переговорами з Росією. Водночас, за словами представників Білого дому, обидві сторони конфлікту наразі не готові до переговорів про припинення війни.

Трамп і його стратегія

14 січня Дональд Трамп заявив про намір “дуже скоро” зустрітися з Володимиром Путіним. За його словами, стратегія завершення війни залежить від готовності російського диктатора до діалогу.

Незважаючи на амбітні заяви, очікується, що процес мирних переговорів вимагатиме значного часу, зусиль та узгодження інтересів усіх сторін. Тож реалістичні терміни завершення конфлікту можуть бути значно довшими, ніж сподіваються в адміністрації Трампа.

Нагадаємо, військові дії на території України спричинили масштабну деградацію ґрунтів, зокрема чорноземів, які зазнали найсерйозніших пошкоджень. Деякі ділянки землі повністю зруйновано, що ставить перед наукою і суспільством нові виклики.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також