Новини / Політика     10 травня 2024 16:16

Болгарські фермери отримали компенсацію за негативні наслідки українського агроімпорту


Тимчасовий уряд Болгарії виділив 150 млн євро на фінансову допомогу болгарським фермерам, яка має компенсувати негативні наслідки імпорту української сільгосппродукції, пише EURACTIV.

“Фінансова допомога буде надана тваринникам, пасічникам, а також виробникам фруктів і овочів, трояндової олії, винограду та тютюну, а також фермерам, які вирощують зернові та олійні рослини”, — йдеться в повідомленні болгарського уряду.

Допомога має бути виплачена до 15 травня, що збігається з початком загальнодержавної виборчої кампанії.

Згідно з неофіційною інформацією, отриманою EURACTIV, рішення болгарського уряду покликане заспокоїти болгарських фермерів, які постраждали від низьких цін на продукти на внутрішньому ринку, спричинених надходженням продовольства з України.

Нагадаємо, молокопереробники Болгарії стикаються з серйозним дефіцитом сировини, що спонукало їх звернутися за імпортом молока з України. Внаслідок скорочення поголів’я місцевими тваринниками, болгарські виробничі потужності зазнають нестачі сирого молока.

У Болгарії викрили порушників ліцензування зерна з України. Деякі українські підприємства порушують встановлений Україною режим ліцензування насіння соняшнику, ріпаку, кукурудзи та пшениці. Назви компаній, які порушили ліцензійний режим, будуть офіційно направлені до України.

Болгарія та Румунія офіційно приєднуються до Шенгенської зони з 31 березня, хоча деякі обмеження залишаються до окремого рішення Ради ЄС. Прикордонний контроль при в’їзді та виїзді з цих країн до інших країн Шенгенської зони повітряним чи водним транспортом буде скасовано. Проте, контроль на сухопутних кордонах з іншими країнами Євросоюзу залишиться протягом певного часу; рішення про його скасування має бути ухвалено Радою ЄС.

Своєю чергою, Кабмін спростив умови експорту насіння соняшнику до Болгарії, встановивши автоматичний режим ліцензування замість неавтоматичного. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 2 лютого, повідомляє Мінекономіки.

Уряд проводить постійні консультації з країнами ЄС, з якими було введено ліцензування експорту деяких видів української сільгосппродукції. Нещодавно Болгарія погодилась лібералізувати режим ліцензування експорту одного із цих сільськогосподарських товарів, а саме насіння соняшнику.

Відтепер отримання ліцензій на експорт соняшника до Болгарії не вимагатиме погодження Мінагрополітики та, відповідно, окремих консультацій з цією країною. Передбачається, що це має спростити експорт відповідної української продукції.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також