Новини / Рослинництво     05 січня 2022 13:44

Погода в Південній Америці провокує підвищення цін на сою

На півдні Бразилії фермери так і не дочекались дощу

На чиказькій біржі (CBOT) підвищились ф’ючерси на соєві боби через прогноз посушливої погоди в Південній Америці. Про це повідомляє Reuters.

На півдні Бразилії фермерам довелося сіяти сільськогосподарські культури за надзвичайно посушливих умов, оскільки дощу вони так і не дочекалися. Згідно з прогнозом, у найближчі 11-15 днів опадів не слід очікувати на чверті посівів сої в Бразилії та половині посівів сої у Парагваї. Водночас у деяких південних регіонах Бразилії опади очікують вже в середині тижня.

Найбільш активний контракт на сою на чиказькій біржі виріс на 0,9 % до $13,67–3/4 за бушель. Зростання ф’ючерсів на сою було зупинено даними щотижневих експортних інспекцій у США. Зокрема за тиждень, який закінчився 30 грудня 2021-го, було експортовано 1,19 млн т. Це на 32 % нижче за середній показник за попередні чотири тижні та нижче прогнозу аналітиків.

Також після трьох сесій падіння поспіль виросли ф’ючерси на кукурудзу та пшеницю. Кукурудза зросла на 0,8 % до $5,94 за бушель, а пшениця — на 0,4 % до $7,61 за бушель. Підтримало ринок пшениці скорочення світового постачання.

Раніше Landlord повідомляв, що стало відомо, скільки за рік Україна експортувала тонн зерна.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також