Новини

Погода 29 квітня: здебільшого в Україні очікується тепла погода

Українці можуть очікувати на комфортну та теплу погоду у більшості регіонів країни 29 квітня, як повідомляє “Укргідрометцентр“.

За даними синоптиків, у понеділок в Україні буде спостерігатися невелика хмарність, проте опади прогнозуються лише в південно-східних областях. Тут можливі короткочасні дощі, а місцями навіть пройдуть грози.

На більшій частині території країни погода буде без опадів.

Погода 29 квітня: здебільшого в Україні очікується тепла погода
Фото: “Укргідрометцентр”

Вітер в основному північно-східний, але на заході України він буде південно-східним, зі швидкістю 7-12 м/с. На півдні країни можливі пориви до 15-18 м/с.

Температурний режим вночі становитиме 4-9° у більшості регіонів, але на півдні та сході температура може піднятися до 10-15°. Вдень температура коливатиметься від 17 до 22°, а на Закарпатті може досягнути до 25°.

Особливий прогноз для Києва та області

У столичному регіоні також очікується суха погода з невеликою хмарністю. Вітер північно-східний, зі швидкістю 7-10 м/с. Температура в Києві вночі становитиме 7-9°, а вдень близько 20°.

Нагадаємо, погода у травні 2024 в Україні буде теплішою, ніж зазвичай. Про це свідчать дані Українського гідрометцентру.

В Україні відкрили Кліматичний Офіс, що сприятиме змінам у кліматичному ландшафті країни, інформує пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, це остання ланка, яка завершить розбудову кліматичного врядування в нашій країні.

Упродовж більшої частини зимового періоду погодні умови в Україні були достатньо сприятливими для перезимівлі озимих зернових культур, про що свідчать стан посівів та гідротермічні показники.

Аномально тепла погода у першій декаді лютого та плюсові температури у другій декаді призвели до малоактивної, а в окремі дні ‒ до більш активної вегетації озимих культур. Раннє її відновлення, коли переважають довгохвильові червоні промені, сприяє ростовим процесам, нагромадженню надземної маси. Рослини мають більше часу для регенерації пошкоджених за зиму тканин.

На деяких посівах спостерігається значне пошкодження листків внаслідок дії низьких температур при недостатній висоті снігового покриву. Слабка сонячна радіація й помірні температури сприяють формуванню стеблостою. Такі умови позитивно впливають на посіви пізніх строків сівби, які не розкущилися, або недостатньо розкущені.

Відбувається вегетативний тип розвитку, який триватиме, поки не будуть переважати короткохвильові сині промені високих енергій за яких рослини вступають у генеративний тип розвитку.

Опади, які пройшли у більшості регіонів України в середині березня, суттєво поповнили запаси вологи у ґрунті, що покращило ріст і розвиток рослин та загальний стан посівів. Також вони зволожили посівний шар ґрунту для проростання насіння та появи сходів вже посіяних ранніх ярих культур.

Через аномальне тепло в Україні раніше розквітли сади. Із 7 квітня очікується цвітіння абрикос, у затишних місцях – навіть раніше, з середини місяця – вишень, груш та слив, а з 24 квітня – яблунь. Це на тиждень-півтора раніше звичайного.

Маргарита Юзяк

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку