Новини    30 жовтня 2017 13:48

Площі під бобовими можуть збільшитися на 30%


На 30% прогнозують збільшення посівних площ під бобовими у наступному році. Про це говорять у Громадському об’єднанні «Спільнота виробників і споживачів бобових України», повідомляє Інтерфакс.

Цьогоріч площі під культурами, що належать до бобових, склали 502 700 га, з яких під горохом – 410 600 га, під квасолею – 42 800 га. Зокрема, площі під горохом за останні три роки зросли в 2,4 раза.

Урожай бобових в 2016 році склав близько 800 000 тонн, цього року очікують на 1,3 млн тонн.

«В цілому на світовому ринку попит на бобові перевищує пропозицію, – коментує генеральний директор консалтингового агентства «Украгроконсалт» Сергій Феофілов. – Однак треба враховувати особливості сезону. Цього року скорочується виробництво гороху в Канаді і США, але зростає в Україні і Росії. Таким чином, конкуренція серед постачальників зміщується в бік Причорноморського регіону».

Порівняно з минулим роком урожай гороху в Україні виріс на 38%.

«Посівні площі під горохом на 70% більші, аніж минулорічні, — каже Олена Нероба, директор Daniel Trading SA. — Але через погодні умови урожайність знизилась».

Українські аграрії зберуть горох на площі 405 000 га, це найвищий показник за останні 15 років. Валовий збір гороху прогнозують на рівні 1,02 млн тонн. Це на 36% перевищує минулорічні показники.

Згідно з інформацією Держстату, торік бобові культури увійшли в ТОП-5 найбільш прибуткових культур, забезпечивши агровиробникам більше 76% рентабельності. Цьогорічний урожай дозволить Україні закріпитися в трійці найбільших виробників гороху, пропустивши вперед Канаду і Росію.

Ще немає новин у цій стрічці ...