Новини / Ринок землі     09 травня 2018 16:13

Платники земельного податку Буковини у січні-квітні збільшили відрахування на 3 млн грн


У січні-квітні 2018 року платники земельного податку спрямували у місцеві бюджети Буковини 87,4 млн грн. Про це повідомив очільник Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

«Ця сума плати за землю надійшла до місцевих скарбничок регіону від землекористувачів та власників землі впродовж січня-квітня 2018 року, та перевищила показник минулого року на 3,2 млн грн», – повідомляє пре-служба Чернівецької облдержадміністрації.

Зокрема, юридичні особи – платники земельного податку збагатили казну майже на 67,7 млн грн, фізичні особи сплатили 19,7 млн грн податку.

Плата за землю справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.

Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, а також площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Плата за землю є місцевим податком та у повному обсязі зараховується до міських, сільських та селищних бюджетів. Відповідно, розпоряджатися цими коштами громади можуть на власний розсуд, спрямовуючи їх розвиток соціальної інфраструктури.

Читайте також