Новини    30 березня 2018 09:32

Пивовари AB InBev та Efes об’єднали бізнеси в Україні і Росії


Найбільший в світі пивоварний концерн Anheuser-Busch InBev (AB InBev) та Anadolu Efes, лідер на ринку Туреччини, завершили злиття бізнесів на території Росії і України в рівних частках. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на AB InBev.

Рада директорів об’єднаної AB InBev Efes буде складатися з представників обох компаній в рівному співвідношенні. Головою ради стане Тунджай Озільхан, глава ради директорів Anadolu Group і Anadolu Efes. Управлінська команда буде працювати під керівництвом Дмитра Шпакова, президента AB InBev в Росії і в Україні, який займе позицію президента AB InBev Efes. Рой Корніш, генеральний директор АТ «Пивоварня Москва-Ефес», обійме посаду фінансового директора.

Виробнича мережа об’єднаної компанії буде складатися з 11 пивоварних заводів і трьох солодових комплексів в Росії, а також з трьох пивоварних заводів в Україні.

У портфелі брендів AB InBev Efes будуть міжнародні та локальні марки: Spaten, Corona Extra, BUD, Velkopopovicky Kozel, Miller Genuine Draft, Hoegaarden, «Старий мельник з бочки», «Клинское», «Білий ведмідь».

«Ми впевнені, що об’єднання наших бізнесів і експертизи, різнопланового портфеля брендів і великого асортименту пива, який ми пропонуємо нашим споживачам, дозволить нам забезпечити зростання компанії і зайняти лідируючі позиції на російському і українському ринках», – зазначив президент AB InBev Efes Д.Шпаков , процитований у повідомленні.

Показники об’єднаної компанії будуть консолідовані в звітність Anadolu Efes. AB InBev не включатиме результати в свою глобальну звітність, але буде враховувати отриманий прибуток в якості повернення інвестицій в спільне підприємство відповідно до розміру своєї частки.

Anadolu Efes раніше розкрила структуру угоди: її «дочка» Efes Breweries International N.V. вносить 99,999% «Пивоварні Москва-Ефес» в нову дочірню компанію Efes – AB InBev Efes B.V. Потім AB InBev Western European Holding вносить в цю компанію свої російські та українські активи, а натомість отримує нові акції AB InBev Efes. Після завершення допемісії Efes Breweries International і AB InBev Western European Holding володітимуть по 50% акцій AB InBev Efes.

Оцінка вартості російських і українських активів AB InBev в рамках угоди – $1,002-1,223 млрд (на основі методу дисконтування грошових потоків). Активи Efes були оцінені в $962 млн – $1,145 млрд, повідомляла компанія. Синергія від об’єднання оцінюється в $80-100 млн на рік за рахунок скорочення витрат.

Об’єднання операцій в Росії і Україні зміцнить конкурентні позиції брендів обох компаній і створить потенціал для майбутнього зростання. Амбіції об’єднаної компанії – стати лідером на ринках пива в Росії і Україні, відзначається в повідомленні Efes.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...