Новини / Технології     10 червня 2019 10:27

Піна як субстрат для вирощування: номінанти на премію GreenTech

Розробка нідерландської компанії Foamplant – субстрат зі спеціального пінополістиролу для вирощування овочів у теплицях – має всі важливі властивості органічного субстрату, проте забезпечує значно ефективніший контроль і керування процесом росту рослин.

Про це повідомляє HortiDaily.

Foamplant виготовляє контейнери для розсади з піни, яка підлягає повному біорозкладанню. Інновація була представлена на премію GreenTech Innovation Award у категорії «Сталий розвиток».

Читайте: Як працює ринок землі в пострадянських країнах: механізми, ціни, результати

«Форма містить субстрат з відкритою структурою для розвитку коренів, за допомогою якого виробники можуть, серед іншого, контролювати водопоглинаючу здатність», – розповів Martin Tietema, генеральний директор компанії Foamplant.

Переваги субстрату з піни

  1. Керованість. Наприклад, виробники можуть влітку обирати піну, яка має високу водомісткість, щоб запобігти зневодненню, тоді як взимку культури вимагають субстрату з меншою водомісткістю (це запобігатиме утворенню цвілі, коли вода повільно випаровується).
  2. Якість. Після багатьох років досліджень і розробок компанія освоїла виготовлення піни і гарантує незмінну якість субстрату – як завдяки використовуваним матеріалам, так і завдяки постійному, чистому і стерильному процесу виробництва. Ця перевага важлива, наприклад, для країн, які мають жорсткі експортні вимоги до імпорту органічного матеріалу.
  3. Здоров’я. Субстрат не містить патогенів, що знижує ризик виникнення грибків і захворювань порівняно з органічним матеріалом.

Foamplant уже подала заявку на патент та зосереджується на поступовому впровадженні на ринок. У компанії стверджують, що на сьогодні можуть виробляти сотні мільйонів контейнерів на рік.

«Ми очікуємо, що наприкінці 2019 р. ми представимо ці об’єкти власного виробництва. Тоді ми зможемо скористатися досвідом першого ринку», – заявив розповів Martin Tietema.

Landlord раніше повідомляв про те, що вчені з Університету Шеффілда виявили, що рослини, висіяні в поліуретанову піну, ростуть у 2–10 разів швидше, ніж у ґрунті. Дослідники перетворили занедбану школу на сіті-ферму з новаторською системою гідропоніки, де вирощують різноманітні овочі – від салату до помідорів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також