Новини    11 грудня 2017 17:44

Пільговиків  на придбання агротехніки стало більше


Міністерство економічного розвитку і торгівлі додало 20 виробників до списку українських  підприємств, закупівля  продукції  яких частково компенсуватиметься  з держбюджету.  Відповідно,  до переліку підприємств – пільговиків додано ТОВ “Агроліга Трейд”, ТОВ Красилівагромаш”, ТОВ “Іригатор- Україна”, ДП “Ливарний завод” і ТОВ “Еверласт”.

Наразі фермери можуть обирати українську технику серед 60 вітчизняних виробників через «Ощадбанк», що є уповноваженим банком урядової програми. Відкривши рахунок і здійснивши оплату техніки та обладнання через «Ощадбанк», сільгоспвиробники отримують 20% компенсації на безповоротній основі. Обробка пакету документів для отримання відшкодування є безкоштовною.

За даними «Ощадбанку», цьогоріч фермери придбали 334 одиниці української техніки на загальну суму 122,4 млн грн.

Хоча обсяг українського ринку сільгосптехніки в грошовому значенні оцінюється приблизно в $600 млн., за наявності широкого вибору, не всі бажаючі можуть скористатися держпрограмою сповна.

На думку заввідділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Леоніда Тулуша, представники малого аграрного бізнесу у поточному році у більшості залишаться поза межами державної фінансової підтримки. З п’яти бюджетних програм для аграріїв, що реалізуються цього року, лише одна ― «Надання кредитів фермерським господарствам» ― є більш-менш «заточеною» під суб’єктів малого підприємництва на селі.

«30% фермерської техніки застаріли і потребують заміни,але агропідприємці віддають перевагу імпортним агрегатам», — сказав заступник генерального директора зі взаємодії з органами державної влади УКАБ Роман Граб, передає “Agravery».

Держбюджетом на 2018 рік, на компенсацію купівлі української агротехніки передбачено майже 1 млрд грн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...