Новини    15 вересня 2023 11:06

Підрив дамби Каховської ГЕС: росіяни знищили 40% запасів питної води в Україні

Внаслідок теракту росіян без доступу до питної води залишилися мешканці Дніпропетровщини та Херсонщини

Як зазначив гендиректор підприємства “Укргідроенерго” Ігор Сирота, внаслідок знищення російськими окупантами дамби Каховської ГЕС Україна втратила від 35 до 40% запасу прісної води, такого обсягу достатньо для споживання упродовж року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зауважується, що зведення тимчасової гідроспоруди необхідно виконати до початку весняного водопілля. У разі, якщо відповідні роботи не встигнуть закінчити в зазначений час, доведеться чекати цілий рік.

На будівництво такої споруди може знадобитися близько трьох місяців.

Нагадаємо, внаслідок теракту без доступу до питної води залишилися мешканці Дніпропетровщини та Херсонщини. Від роботи водосховища також залежить водопостачання Миколаївської та Запорізької областей.

Ми втратили 35 – 40% запасів прісної води. До підриву було приблизно 18,6 млн кубокілометрів води, зараз у річищі річки залишилося 3-3,5 млн кубокілометра. Воду, що втрачена, Україна могла б споживати протягом року, – зазначив Ігор Сирота.

Читайте також: Мінагрополітики показало фрагменти зруйнованих гідромеліоративних систем через підрив ГЕС (відео)

Зауважимо, нині в Україні тривають експертні дебати щодо того, чи потрібно відновлювати Каховське водосховище.

Відновлення Каховської ГЕС та інших гідроспоруд займе до восьми років, зазначив генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота, генеральний директор Укргідроенерго.

Збитки державного майна меліоративних систем та каналів внаслідок підриву Каховської ГЕС складають 150-160 млрд гривень. Точні дані  можна буде визначити після деокупації територій. Існує велика ймовірність, що системи будуть зруйновані або ж демонтовані окупантами.

Як відомо, вночі 6 червня о 02:50 російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів. Каховську ГЕС повністю зруйновано, відновити її неможливо.

Внаслідок знищення Каховської ГЕС збитки для рибної галузі  від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тисяч тонн або близько 4 млрд грн. Всього, за попередніми розрахунками, збитки від загибелі усіх біоресурсів складуть до 10,5 млрд грн.

Міністерство аграрної політики та продовольства України за попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіянами на Каховській ГЕС, передбачає на Херсонщині затоплення орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі. А також в декілька разів більше на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією.

Збитки для аграрного сектору України внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС можуть скласти $1,5 млрд.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...