Новини    07 березня 2018 17:20

Піднімуть мінімалку чи ні – скажуть після червня


Рішення про підвищення мінімальної заробітної плати на 377 гривень до 4100 гривень буде прийнято за підсумками першого півріччя. Про це в інтерв’ю «РБК-Україна» заявив міністр фінансів Олександр Данилюк. Наразі, мінімальна заробітна плата становить 3723 гривень.

«За результатами першого півріччя будемо приймати рішення, враховуючи реальні можливості економіки, ринку праці та бюджету. Я за те, щоб це питання вирішувалося максимально ринково, а не адміністративно. Це зовсім не означає, що підвищення мінімальної зарплати – це однозначно погано»,- зазначає голова Мінфіну.

Та додав, що підвищення мінімальної зарплати, в першу чергу, допомагає боротися з тіньовою економікою, так як збільшує рівень, з якого сплачуються податки, зменшуючи сіру складову зарплат, де вона присутня.

«Але це тільки один з інструментів, і точно не панацея. Основним у боротьбі з тіньовою економікою є ефективна робота Державної фіскальної служби. Так, цього досягти значно складніше, але і фокусуватися на тих, що здаються з першого погляду простими, рішеннях неправильно»,- наголосив Олександр Данилюк.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...