Новини / Технології     10 січня 2019 17:43

Перший у світі робот-збирач перцю. Захопливе відео від нідерландських дослідників

У Нідерландах розробили робота для збирання солодкого перцю. Унікальність технології в тому, що робот здатний до навчання і за допомогою спеціальних сканерів може визначати ступінь стиглості плодів, розпізнаючи таким чином, який перець готовий до збирання.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Твіттер керівник науково-дослідної групи тепличних технологій Вагенінгенського університету Сілке Хеммінг.

У Вагенінгенському університеті завершився міжнародний чотирирічний проект SWEEPER, у ході якого створено перше покоління роботів для збирання солодкого перцю. Очікується, що знання та технології програми SWEEPER можуть бути легко застосовані до інших тепличних культур.

ЧитайтеНавіщо робот у господарстві? Чотири аргументи фермеру ВІДЕО

На початку січня розробник Jos Balendonck представив звіт про результати проекту, розповівши, що в дослідженні використовували тривимірні моделі для створення зображень, формуючи алгоритми для штучного інтелекту Agro Food. Впровадження цієї робототехніки на ринку відбудеться протягом кількох років.

Робот SWEEPER самостійно рухається міжряддями, визначає розташування плодів і ступінь їх стиглості, зриває і складає в ящики:

Інноваційна програма SWEEPER – це партнерство між Університетом Умео (Швеція), Університетом Бен-Гуріона (Ізраїль), Науковою станцією для вирощування овочів у Бельгії та дослідницьким центром Вагенінгенського університету.

Landlord раніше повідомляв про те, що у Вагенінгенському університеті завершився експеримент із вирощування огірків, в якому змагалися команди ІТ-гігантів. Перемогла команда Microsoft, урожай якої становив 50 кг огірків з 1 кв. м площі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також