Новини    30 березня 2018 15:42

Перший в Україні медовий кластер створюють на Полтавщині


Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко, голова Спілки пасічників України Володимир Стретович, ректор Полтавської державної аграрної академії Валентина Аранчій, виконавчий директор громадської спілки «Органічна Україна» Олена Ракова і директор Державного навчального закладу «Гадяцьке аграрне училище» Наталія Сенчук підписали меморандум про створення агропромислового бджільницького кластеру «Меди Межиріччя». Про це повідомляє прес-служба ПОДА.

Підписання відбулося у селищі Семенівка, де проходила Перша Міжнародна конференція «Меди Межиріччя», присвячена медовому бізнесу, технологіям і регулюванню ринку бджолярства в Україні.

«Мета сьогоднішнього заходу – створити кластер між бждолярським бізнесом, владою і громадськістю, забезпечити умови для розвитку цього важливого й іміджевого для Полтавщини і всієї України бізнесу. Ми знайшли себе й свідомо підписали меморандум, який накладає на нас певну фінансову відповідальність, тому що бджолярі нині потребують певної підтримки. Через обласну спілку пасічників зможемо створити окрему програму, яка дасть можливість поліпшити технічну базу й сприяти розвитку медової галузі на Полтавщині, яка експортоорієнтована», –зазначив Валерій Головко.

«Наскільки мені відомо, в Україні немає кластерів по бджільництву. Полтавщина буде першопрохідцем», – заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

За її словами, перевага кластеризації полягає в тому, що для мікровиробника, якими часто є пасічники, стане можливим вихід на цивілізовані ринки збуту.

Ядром кластеру виступає приватне сільськогосподарське підприємство «Дружба». «За європейською практикою кластер будується від шести місяців до п’яти років, – розповів очільник сільгосппідприємства «Дружба» Сергій Семигреєнко. – Перший крок у його формуванні ми зробили – підписали Меморандум про співпрацю між представниками бізнесу, влади, громадськості, освіти і науки. Потім створимо Раду директорів. Кластер буде зареєстровано як юридичну особу. До його складу входитимуть десять районів області».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...