Новини / Думки     09 серпня 2017 14:52

Перший діловий. Перший україномовний. Перший про агробізнес.


Максим Біроваш, головний редактор журналу LANDLORD

[su_column]Це слово редактора буде не таким, як завжди. На тлі всього, що відбулося в аграрній галузі за останній час, найважливішим для нас стало зовсім інше. З цього номера журнал Landlord виходитиме виключно українською. Це питання еволюції та логіки — як, власне, і все в агро. До пріснопам’ятних подій — останніх криз і революцій — до сільського господарства ставилися як до чогось надзвичайно далекого від інновацій, технологій, і асоціювалося воно із чимось безнадійно традиційним, обов’язково с присмаком часнику й шароварами. Однак після того як вітчизняна економіка вкотре перетворилася на шматок органічного добрива, всі остаточно зрозуміли: земля — це єдиний актив, який не одна з прийдешніх хунт не в змозі так просто спустити в унітаз, як це сталося з іншими галузями. Прозріння прийшло до всіх майже одночасно. Тепер без приставки «агро» не можуть спокійно консультувати юристи, кодити айтішники й обманювати свій електорат політики. Майже щодня в ефірі з’являються нові аграрні медіа, консалтингові компанії та навіть аграрні івент‑агенції. [/su_column]

aaaТака увага цілком зрозуміла: коли зупинилося все, агро залишилося чи не єдиною галуззю, що не лише зберегла свої позиції, а й наростила свою частку в національній економіці. Нині в аграрному секторі безпосередньо залучено кожного шостого українця, а сам аграрний сектор формує 12% внутрішнього валового продукту.
aaaАгрономія стає не просто модною професію, а культовою. Серйозні пацани в джинсових комбінезонах розмовляють езоповою мовою точного землеробства та дискутують, чи може невелика агроферма стати справді успішною і чи залежить це від нішевості тих чи тих культур. Вони не курять «Біломор», але парять із замовлених на eBay вапорайзерів. Їм ледве виповнилося 30, але досвіду в них більше, ніж у всіх членів Української академії сільськогосподарських наук разом узятих.
aaaОднак, незважаючи на різні покоління й підходи, їхньою єдиною спільною рисою є українськість усього цього процесу.Тому й діловий журнал про агробізнес має бути українською. Першим діловим. Першим україномовним. Першим про агробізнес.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!