Новини / Клімат     26 січня 2022 12:04

Озимі Сумської та Полтавської областей вкриті льодяною кіркою до 90%

Упродовж декади зимуючі культури знаходилися у стані зимового спокою

За спостереженнями агрометеорологів у другій декаді січня на багатьох площах Сумської, Полтавської, місцями у Чернігівській областях відмічалося утворення притертої до ґрунту льодяної кірки товщиною від 2 до 14 мм, місцями у Сумській та Полтавській областях — до 20 мм. Ступінь розповсюдження кірки становила від 10 до 90 % площі поля. Про це повідомляється в огляді «Укргідрометеоцентру».

У період найбільш інтенсивного похолодання, в першій половині декади, мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) озимих культур і багаторічних трав на більшій частині території знижувалася до -5−9°С, в окремих районах Луганської, Полтавської, Черкаської та Миколаївської областей — до -10−11°С, у Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій Тернопільській, Житомирській та Чернігівській областях — до -1−4°С.

Зазначається, що упродовж декади зимуючі культури знаходилися у стані зимового спокою.

«За розрахунками агрометеорологів, критична температура вимерзання склала: озимої пшениці у фазі утворення сходів — третього листка — мінус 12−14°С, у фазі кущіння — мінус 14−16°С; озимого жита — мінус 16−17°С; озимого ячменю та озимого ріпаку — мінус 9−12°С», — йдеться в повідомленні.

За результатами відрощування гілок плодових культур, яке було проведено після короткочасного зниження наприкінці грудня мінімальної температури повітря до небезпечних для плодових культур показників (мінус 18-25 °С), пошкоджень не виявлено.

Раніше Landlord повідомляв, що в Мінекономіки назвали галузі-лідери експорту.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також