Новини / Овочівництво     29 березня 2022 18:35

Російські супермаркети зіткнулися з нестачею овочів

Насамперед проблема виникла з білокачанною капустою

Торгові мережі в росії зіткнулися з нестачею овочів відкритого ґрунту та різким зростанням цін на них, насамперед на капусту та моркву. Про це пише російський “Комерсант”.

За словами співрозмовників, насамперед проблема виникла з білокачанною капустою, особливо російського врожаю, також є складнощі з наявністю моркви та буряків.

“З 1 по 27 березня ціни на капусту у постачальників зросли на 56%, на моркву – на 47%, на буряк – на 62%”, – йдеться в повідомленні

За підрахунками видання на основі даних онлайн-вітрин, у москві в низці великих мереж ціни на капусту з 17 по 25 березня зросли на 25-30%, до 89-130 руб. за 1 кг, на моркву – на 11-22%, до 49,9-59,5 руб. за 1 кг.

Два співрозмовники у роздрібних мережах зазначають, що починається традиційний сезон 1-1,5 місяця, коли місцеві торішні овочі закінчилися, а на ринок надходить імпорт.

“З капустою є певний дефіцит, тому що російська цього року закінчилася раніше масового дозрівання молодої капусти в Узбекистані, Туреччині та Єгипті, що додатково позначається на динаміці цін”, – пояснило джерело “Комерсанта” у великій мережі.

Співрозмовник видання у галузі вважає, що деякі сільгоспвиробники, що мають сховища, також можуть притримувати продажі, очікуючи більш високих цін. Великі мережі офіційно тему не коментують. Тільки у Metro запевнили, що не спостерігають складнощів із поставками овочів.

Раніше Landlord повідомляв, що Кулеба закликає бойкотувати Ашан через відмову йти з Росії.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також