Новини    27 вересня 2017 11:33

Овочі дорожчають через падіння виробництва


Овочі борщового набору проти минулого року подорожчали в 1,6-1,8 раза. Ціни на картоплю та капусту зросли більш як вдвічі й сьогодні становлять 9-11 грн/кг. Цибуля, буряк і морква подорожчали менше, свідчать дані Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

«До нового року ціни ще трохи підростуть. Основна причина – зменшення виробництва. Збір картоплі упав на 30%, цибулі – на 35%, буряку – 25%, капусти – 40-45%. Другий фактор – погодні умови. Третій – податки. Тільки внаслідок ліквідації пільг по ПДВ українські сільгосптоваровиробники втратили 24 млрд грн», –  розказав на конференції в ГолосUA голова асоціації Іван Томич.

За прогнозами АЗФУ, ціни на помідори, огірки, перець та баклажани будуть стабільними аж до холодів.

«Як тільки на півдні пройдуть перші заморозки, через декілька днів у торговельних мережах овочі подорожчають», – каже Томич.

Разом з тим, за даними Інфо-Шувар, за вересень ціни на овочі борщового набору упали на 20%. Найбільш помітно подешевшала капуста. Нині на гуртових ринках вона пропонується по 3-3,5 грн/кг, що на чверть дешевше, ніж наприкінці серпня. Морква подешевшала на 22%, до 3,5-5 грн/кг. Картопля та капуста подешевшали на 18%. Буряк подорожчав на 7%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...