Новини    20 вересня 2018 10:23

Осінні фрукти в Україні коштують дешевше, ніж у минулому році


Ціни на осінні фрукти: яблука, груші, сливи та виноград цього року можуть потішити хіба що кінцевого споживача і аж ніяк не фермерів. Про це повідомляють на сервісі «Інфо-Шувар», проаналізувавши ціни на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку.

«Всі з названих позицій були присутні на ринку на початку серпня, але саме у вересні ціни на більшість з них дружньо просіли. Продавці на гуртових ринках кажуть, що в порівнянні з минулим роком, попит на фрукти навіть покращився і відбулось це за рахунок нижчої ціни, підняти яку на сьогодні не вдається», – кажуть аналітики.

Лідером за темпами зниження ціни стала слива. До речі, вона ж була лідером в рейтингу найбільшого зниження ціни в категорії «кісточкові фрукти», який ми публікували раніше. Станом на 20 вересня 2018 року, українська слива коштує майже наполовину дешевше, ніж в аналогічний період 2017 року.

Яблуко посіло другу позицію серед осінніх фруктів, ціни на які знизились найбільше в порівнянні минулим роком, при цьому, в розрізі головних сортів ситуація просідання ціни виглядає по-різному.

«Наприклад сорт Гала подешевшав одразу на 45%, до 4-6 грн/кг, а сорт Голден сьогодні коштує на 30% дешевше, ніж у другій половині вересня 2017 року, його на гуртових ринках можна сьогодні придбати по 7-10 грн/кг. Слід зазначити, що таку ціну при покупці готові платити за звичайне українське яблуко, преміальні аналоги цих сортів коштують мінімум в 2 рази дорожче, але і пропозиція їх досить обмежена», – йдеться у повідомленні

Груша за останній рік втратила 14% ціни, і тільки по винограду ціновий діапазон за рік особливо не змінився.

Ще немає новин у цій стрічці ...