Новини / Фінанси     03 лютого 2020 15:31

Гончарук презентував кредити для малого бізнесу під 5%: кому і на яких умовах

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук презентував державну програму кредитів під 5-7-9% для мікро та малого бізнесу. Можна взяти кредит на суму  до 1,5 млн грн строком до 5 років.

Про запуск програми Олексій Гончарук заявив у ефірі та на каналі у Telegram.

«Ця Програма для тих, хто давно мріяв про свій маленький бізнес, але досі не наважувався на це з різних причин», – зазначає прем’єр та підкреслює, що кредит надають під рекордно низький відсоток.

Максимально низький відсоток матиме бізнес, який створюватиме нові робочі місця. Максимальна комісія банку за оформлення кредиту – 1%.

Кому та під який відсоток: умови кредитування

  • 5% річних: кредит видається для бізнесу з річним доходом до 25 млн грн за умови найму не менше 2 нових працівників протягом одного кварталу. Власний внесок від вартості проєкту має складати не менше 30%.
  • 7% річних: для бізнесу з річним доходом до 25 млн грн, при цьому створення нових робочих місць не обов’язкове. Власний внесок від вартості проєкту  – не менше 30%.
  • 9% річних: для бізнесу з річним доходом від 25 до 50 млн грн. За кожне нове робоче місце відсоткова ставка за кредитом зменшується на 0,5%, але не менше 5% річних. Власний внесок від вартості проєкту – не менше 20% річних.

Кредит надається малим підприємствам (новоствореним і діючим), де середня кількість працівників на момент подачі заявки не перевищує 50 осіб, з урахуванням пов’язаних підприємств. Кредит спрямовується на інвестиційні цілі (придбання, модернізація основних засобів, ремонт виробничих приміщень). Претендент повинен мати бізнес-план.

Щоб взяти участь, слід заповнити реєстраційну форму на сайті Програми.

Читайте: Аграрний фонд видаватиме кредити під аграрні розписки

На держпрограму кредитування мікро- та малого бізнесу передбачено 2 млрд грн. За оцінками уряду, це дозволить видати понад 50 тисяч доступних кредитів, створити до 90 тисяч нових робочих місць і залучити близько 2 млрд грн внутрішніх інвестицій у сферу малого бізнесу.

Як раніше повідомляв Landlord, до Держбюджету на 2020 рік внесли зміни, які передбачають фінансування Фонду розвитку підприємництва, зокрема – 2 млрд грн на фінансування дешевих кредитів для бізнесу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також