Новини    03 вересня 2018 09:52

Операторам ринку сиру вигідна нинішня девальвація гривні


Сьогодні грає на руку вітчизняним операторам ринку сиру девальвація гривні. З одного боку, окремі підприємства будуть мати більше прибутку на експорті, з іншого боку, це буде стримувати збільшення імпорту сиру. Про це повідомляють аналітики «Інфаграо»

Також, зі слів аналітиків, вже зараз вони отримали більше замовлень від дистриб’юторів і мереж для продажу на внутрішньому ринку. Більш менш врегулювалися і поставки сирних продуктів.

«В таких умовах виробники мають намір поступово відмовлятися від масових акцій з розпродажу сирів, а у вересні деякі з них спробують навіть трохи підняти ціни. Навіть експортні ціни на сирні продукти вдалося трохи підняти після їх обвалу на початку літа», – йдеться у повідомленні.

Експерти кажуть, все ж сподіватися на високу прибутковість в сирному бізнесі ще рано.

«Поки незрозуміло, наскільки виправдані надії сироварів на зростання продажів на внутрішньому ринку цієї осені, і чи зможуть скористатися схемами експорту виробники сирних продуктів. Та й передбачуване подорожчання сировини може «з’їсти» всю вигоду від очікуваного зростання цін на сир», – кажуть фахівці.

За даними «Інфагро», основна маса виробників сьогодні використовує існуючі цінники. На внутрішньому ринку традиційні сири виробники віддають дистриб’юторам по 120-140 грн/кг. На експорт сир продають переважно по 3700-4300 USD/т. А ціни зовнішніх продажів сирних продуктів, в залежності від варіацій схем експорту, варіюються в основному в діапазоні 1850-2100 USD/т

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...