Новини / Трейдинг     19 травня 2020 10:50

Одніє війни мало: Пекін різко погіршив торгівельні відношення з Австралією

Ввізні мита на австралійський ячмінь у розмірі більше 80% зупиняють імпорт культури у КНР. Канберра готується до відповіді

Китай вирішив вести торгівельну війну на два фронти – не закривши всі спірні питання у відносинах з США, Пекін посилив напруженість у відносинах з Австралією, оголосивши про введення антидемпінгових і антисубсидійних мит у розмірі 80,5% на імпорт австралійського ячменю . Мита починають діяти від сьогодні, 19 травня, що майже зупинить торгівлю на мільярди доларів. Про це пише видання Reuters.

Тарифи на ячмінь будуть діяти протягом п’яти років і складатися з двох частин: антидемпінгового мита у 73,6% митної вартості і антисубсидіарного мита розміром 6,9%.

Читайте: За тиждень Україна експортувала 420 000 тон пшениці

Наразі Австралія є найбільшим постачальником ячменя до КНР з сумарним експортом цього виду зерна на $1-1,3 млрд на рік.

«Альтернативних ринків не так багато. Ячмінь може бути проданий до Саудівської Аравії, але з великим дисконтом від ціни, яку б австралійські фермери могли  отримати, продаючи зерно КНР», – повідомляють в уряді Австралії.

Для самого Китаю проблем немає: він легко закупить ячмінь у Франції, Канаді, Аргентині або Україні.

Відносини Австралії з Пекіном погіршилися в 2018 році, коли вона заборонила Huawei розвивати на своїй території широкосмугову мережу 5G. Це було відповіддю на посилення впливу КНР у Тихоокеанському регіоні. Наразі аналітики намагаються зрозуміти, якою буде відповідь Канберри на введення мит.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв чому українські фермери збільшили площі під кукурудзою.

Читайте також