Новини / Трейдинг     19 травня 2020 10:50

Одніє війни мало: Пекін різко погіршив торгівельні відношення з Австралією

Ввізні мита на австралійський ячмінь у розмірі більше 80% зупиняють імпорт культури у КНР. Канберра готується до відповіді

Китай вирішив вести торгівельну війну на два фронти – не закривши всі спірні питання у відносинах з США, Пекін посилив напруженість у відносинах з Австралією, оголосивши про введення антидемпінгових і антисубсидійних мит у розмірі 80,5% на імпорт австралійського ячменю . Мита починають діяти від сьогодні, 19 травня, що майже зупинить торгівлю на мільярди доларів. Про це пише видання Reuters.

Тарифи на ячмінь будуть діяти протягом п’яти років і складатися з двох частин: антидемпінгового мита у 73,6% митної вартості і антисубсидіарного мита розміром 6,9%.

Читайте: За тиждень Україна експортувала 420 000 тон пшениці

Наразі Австралія є найбільшим постачальником ячменя до КНР з сумарним експортом цього виду зерна на $1-1,3 млрд на рік.

«Альтернативних ринків не так багато. Ячмінь може бути проданий до Саудівської Аравії, але з великим дисконтом від ціни, яку б австралійські фермери могли  отримати, продаючи зерно КНР», – повідомляють в уряді Австралії.

Для самого Китаю проблем немає: він легко закупить ячмінь у Франції, Канаді, Аргентині або Україні.

Відносини Австралії з Пекіном погіршилися в 2018 році, коли вона заборонила Huawei розвивати на своїй території широкосмугову мережу 5G. Це було відповіддю на посилення впливу КНР у Тихоокеанському регіоні. Наразі аналітики намагаються зрозуміти, якою буде відповідь Канберри на введення мит.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв чому українські фермери збільшили площі під кукурудзою.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також