Новини    29 вересня 2021 19:00

Одеський припортовий завод зупинили. ДніпроАзот може бути наступним 

Коломойський зупинив Одеський припортовий завод. ДніпроАзот на черзі?

20 вересня ОПЗ заявив, що зупиняє виробництво через різке зростання ціни на газ і борг держпідприємства перед Одесагаз.  Наступним може бути завод ДніпроАзот у Кам’янському.

“Через різку зміну кон’юнктури на ринку енергоносіїв, зокрема зростання ціни на природний газ, який необхідний для виробництва карбаміду, а також повільної динаміки зростання цін на карбамід, компанія Агро Газ Трейдинг повідомила завод про зменшення постачання газу”, – наголошувалося в коментарі.

Також держкомпанія повідомила про заборгованість компанії Агро Газ Трейдинг перед ОПЗ за вироблену продукцію, яка сягнула 140 млн грн. Ці гроші повинні були піти на оплату послуг газорозподільної компанії «Одесагаз». Та попередила завод, щоб керівництво самостійно припинило виробництво, якщо не готове оплатити доставку газу. На заводі так і зробили, і порахували, що зупинка — це дуже вдалий час для щорічного ремонту.

Читайте: Різке зростання ціни на газ і борги. Одеський припортовий завод офіційно назвав причини зупинки

Серед причин такого рішення директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн називає також низькі ціни на карбамід. «Чому не подорожчав карбамід? Тому що світові гравці ринку купують газ набагато дешевше, — написав у соцмережі Сергій Куюн. — Українські хімзаводи купують газ на споті, тобто за поточними цінами строкового ринку. ОПЗ не виняток».

За словами Куюна, два останніх роки газ для заводу поставляє фірма, у штаті якої на початок 2020 року працювало 8 осіб. «Всі два роки кон’юнктура була вкрай сприятлива для хіміків, за нашими підрахунками, тільки у 2020 році хлопці (компанія Агро Газ Трейдинг Олександра Горбуненко та Володимира Колота — ред.) заробили 44 млн. доларів. Але як тільки пішов «мінус», вони очікувано викинули білий прапор. Зростання цін вони вважають форс-мажором і на цій підставі попередили завод про неможливість продовження поставок через «катастрофічну збитковість».

Джерело: Дніпроград

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...