Новини / Інвестиції     30 листопада 2020 13:55

Одеський порт завершує будівництво причалу для комплексу з перевалки зерна

Наразі причал завершено на 93%, а пропускна здатність нового об’єкту становитиме 4 млн тонн на рік

У одеському морському порту завершується будівництво нового причалу 1-з довжиною 254 м і глибино біля кордону 12 м з перспективою поглиблення до 13,5 м. Такі параметри дозволять обслуговувати судна класу panamax дедвейтом 60 тис тонн і більше, а пропускна здатність причалу становитиме близько 4 млн тонн зерна на рік. Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

За словами очільник міністерства, будівництво є частиною великого інвестиційного проєкту, який АМПУ реалізує спільно з компаніями «Бруклін-Київ» і «Луї Дрейфус Україна» за підтримки Європейського банку реконструкції і розвитку. Сума інвестицій складає більше $100 млн.

«Цьогоріч завдяки різним державним програмам та співпраці з нашими постійними міжнародними фінансовими партнерами ми завершуємо ключові інфраструктурні об’єкти, які до цього не добудовувалися роками. Новий причал 1-з Одеського морського порту – якраз один із таких. Сьогодні спільними зусиллями АМПУ, керівництва порту та підрядників за активної підтримки ЄБРР і приватних партнерів готовність об’єкту складає 93%», – наголосив Владислав Криклій.

Читайте: Головна подія року від Kernel: конференція PRO100 AGRO 2020 в онлайн-форматі

На об’єкті повністю завершено монтаж плит перекриття і, так званого, шапкового бруса в тилу причалу. Наразі завершується комплекс робіт з прокладання інженерних мереж водопроводу та каналізації, облаштування каналізаційно-насосної станції (КНС) і системи зливоприймальних лотків. Найближчими днями на об’єкті розпочнеться укладання рейок для пересування суднонавантажувальної машини.

У свою чергу начальник адміністрації Одеського порту Руслан Сахаутдінов заявив, що сьогодні стоїть амбітне завдання — завершити проект з будівництва причалу 1-з до кінця поточного року. На об’єкті одночасно працюють близько 8-ми підрядників.

«Таким чином, адміністрація порту виконає всі зобов’язання за проектом перед своїми партнерами — приватними компаніями, які побудували на Андросовському молу сучасний комплекс з перевалки зерна», – підсумував він.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що конференція PRO100 AGRO 2020 відбудеться 10 грудня в онлайн-форматі.

Фото: адміністрація Одеського морського порту

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також