Новини    07 квітня 2018 13:24

Одеський морпорт призупинив завантаження суден зерном через розслідування прокуратурою експорту зернових невідповідної якості


Одеський морський порт призупинив завантаження суховантажів через розслідування обласною прокуратурою справи щодо протиправного механізму експортування великих партій зернових культур з невідповідною характеристикою. Про це повідомляє на сторінці у Facebook Українська зернова асоціація.

УЗА повідомила, що співробітники Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів відмовляються здійснювати відбір проб під час завантаження зерна на судна в порту, мотивуючи це відсутністю інструкції щодо процедури відбору проб.

Разом з тим УЗА опублікувала фотокопію листа прокуратури до Одеської регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на кордоні та транспорті Держпродспоживслужби, в якому просить надати копії деяких документів для об`єктивного розслідування справи щодо існування в регіоні протиправного механізму експортування великих партій зернових культур з невідповідною характеристикою.

Прокуратура подозрює, що філіал державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи в Хлібодарському Одеської області видавав невідповідні висновки щодо якості експортованого зерна. Справа розслідується по ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу.

Українська зернова асоціація зазначає, що ситуація негативно впливає на експортерів, і просить голову Держпродспоживслужби Володимира Лапу втрутитися в інцидент.

Як повідомляв LANDLORD, з початку поточного маркетингового року Україна експортувала понад 30 млн тонн зернових культур. Зокрема, було експортовано 1,91 млн тонн пшениці на $323,47 млн та 207,47 тис. тонн ячменю на $35,51 млн.

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...