Новини / Технології     21 червня 2019 09:26

Очищення ринку від псевдоорганічної продукції: готується новий закон

2 серпня 2019 р. в Україні вступає в силу закон про органічну продукцію, який стосується вимог до її виробництва та маркування. Документ сприятиме очищенню ринку від псевдоорганічної продукції, а отже, посилить конкурентоспроможність тих виробників, які дотримуються «органічних» правил.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Цими днями (20–21 червня) у Полтаві проходить V Міжнародна конференція з органічного рослинництва, на якій аграрії обмінюються досвідом нових технологій у вирощуванні та виготовленні органічної продукції.

Читайте: 4G на полі: мрія чи реальність? Президент готує указ

Під час відкриття конференції в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева підкреслила виняткову роль органічного виробництва у АПК України, зумовлену високими стандартами простежуваності, безпечності та якості продукції.

Ольга Трофімцева поінформувала аграріїв про нові вимоги, що встановлюються Законом України №2496-VIII «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вступить у силу 2 серпня цього року.

Зокрема закон забороняє маркувати державним логотипом для органічної продукції ту сільгосппродукцію, яка отримана не в результаті органічного виробництва або є продукцією перехідного періоду. При маркуванні таких товарів  заборонено використовувати позначення та написи «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік» та будь-які однокореневі або похідні слова від цих слів з префіксами «біо-», «еко-» тощо будь-якими мовами.

Держпродспоживслужба  слідкуватиме за дотриманням цих вимог.

За словами Ольги Трофімцевої, введення в дію цього закону «сприятиме очищенню органічного сектора від недобросовісних виробників», що своєю чергою посилить конкурентоспроможність сумлінних агропідприємців, які дотримуються правил органічного виробництва.

Landlord раніше повідомляв про те, що на Рівненщині успішно вирощують органічний цукровий буряк.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також