Новини

Очікується мокрий сніг: якою буде погода в Україні 13 листопада

13 листопада в Україні прогнозується переважно хмарна погода. В деяких областях очікується мокрий сніг.

Прогноз погоди в Україні

В західних областях, а також у Житомирській та Вінницькій, очікуються опади у вигляді мокрого снігу. Водночас на дорогах можливе утворення ожеледиці, що ускладнить рух транспорту. У Карпатах та на Закарпатті – ожеледь, тому водіям варто бути особливо обережними.

“Вітер західний, зі швидкістю 5-10 м/с. Температура повітря в цих регіонах протягом доби коливатиметься від -2° до +3°, у Карпатах – від 0° до -5°. На решті території країни ніч обіцяє бути без опадів, однак удень можливі невеликі дощі, зокрема в центральних і східних областях. Вітер тут переважно південно-східний, також 5-10 м/с. Температура вночі коливатиметься від 3° тепла до -2°, а вдень досягатиме 1-6° тепла. На півдні країни очікується м’якший температурний режим: уночі 0-5° тепла, вдень – 4-9°”, – повідомили в Укргідрометцентрі.

Очікується мокрий сніг: якою буде погода в Україні 13 листопада

Народні прикмети й традиції на 13 листопада

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: вітер цілий день і затих лише увечері — до потепління;
  • вдень сильно сніжить — чекайте на нічний мороз;
  • мерехтять зорі уночі — до снігової і вітряної погоди;
  • іній на деревах — до врожайного наступного року.

Наші предки вірили, що дуже важливо цього дня важко працювати фізично. Така робота принесе добробут і щастя в родину.

13 листопада в Україні та світі

Очікується мокрий сніг: якою буде погода в Україні 13 листопада

13 листопада в Україні й світі святкують Всесвітній день доброти. Цей день був започаткований 1998 року організацією World Kindness Movement, яка об’єднує різні благодійні та волонтерські організації з усього світу. Мета цього свята – нагадати людям про важливість доброти, співчуття та підтримки один одного. У Всесвітній день доброти люди закликаються до вчинків, які показують доброту та чуйність: це можуть бути як великі благодійні акції, так і прості жести допомоги. Популярні ініціативи включають підвезення сусіда на роботу, підтримку благодійних фондів, волонтерство та просто висловлення теплих слів.

Також 13 листопада Міжнародний день сліпих. Він був встановлений з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Цей день має на меті привернути увагу до проблем людей з вадами зору, підтримати їхнє право на рівні можливості та висвітлити необхідність інтеграції таких людей у суспільство. Дата обрана на честь дня народження Валентина Гаюї, французького педагога, який став одним із перших у світі вчителів для незрячих. У XVIII столітті він відкрив у Парижі першу школу для сліпих дітей, де використовували спеціально розроблені методи навчання. Його діяльність стала поштовхом до розвитку освіти для людей з вадами зору.

А ще 13 листопада Міжнародний день патології. Цей день було засновано для підвищення обізнаності про важливість патології в медицині та для визнання внеску, який патологи роблять у збереження здоров’я і життя людей. Ініціатором цього дня виступила Міжнародна академія патології (International Academy of Pathology) у співпраці з іншими професійними асоціаціями.

13 листопада День симфонічного металу. Є неофіційним святом для шанувальників цього унікального жанру музики. Симфонічний метал – це піджанр важкого металу, що поєднує елементи класичної музики та симфонічних аранжувань із важкими гітарними рифами, потужними ударними та, часто, оперним або хоровим вокалом. Цей жанр виник у Європі у 90-х роках, і серед перших його представників були гурти Nightwish (Фінляндія), Within Temptation (Нідерланди), Therion (Швеція), Epica та інші.

Також 13 листопада День дій проти раку шийки матки. Цей день був створений, щоб підвищити обізнаність про цю форму раку, способи профілактики та важливість ранньої діагностики. Рак шийки матки є одним із найпоширеніших видів онкологічних захворювань у жінок, але його можна попередити завдяки регулярним обстеженням і вакцинації проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), що є основною причиною розвитку цієї хвороби. На глобальному рівні Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) активно працює над програмами боротьби з раком шийки матки та проводить інформаційні кампанії, що закликають жінок проходити регулярні огляди (таких як ПАП-тест і тест на ВПЛ) і дізнаватися більше про профілактику. Окрім цього, в багатьох країнах діють національні програми вакцинації, які включають безкоштовне щеплення проти ВПЛ для дівчаток і хлопчиків.

Марченко Наталія

У журналістиці з 2014 року. Старший редактор стрічки новин landlord

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку