Новини / Тваринництво     09 червня 2024 11:59

Обсяги експорту м’яса птиці до Євросоюзу зменшаться


Обсяги експорту м’яса птиці до Євросоюзу зменшаться у порівнянні з 2023 роком через введення урядом обмежень на експорт цієї продукції.

Таку думку висловив виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко в колонці на АgroTimes.

«Тепер експортери поступово переналаштовуватимуться на інші ринки, можливо, дехто перегляне виробничі плани на цей рік», — зазначив він.

Водночас внутрішній ринок не зазнає значного впливу через ці обмеження, якщо обсяги експорту м’яса птиці залишатимуться на середньомісячному рівні 2024 року.

Сергій Карпенко уточнив, що розмір квоти на цей рік приблизно на 20% менший порівняно з торішнім обсягом експорту м’яса птиці до країн ЄС.

«За два роки лібералізації торгівлі право експорту до країн ЄС отримали 7 компаній, які інвестували мільйони доларів у виробничі потужності й мали наміри нарощувати обсяги продажів до Євросоюзу. Через квотування цим планам не збутися. Прогнозовано експортери працюватимуть із меншою прибутковістю, а країна недоотримає валютних надходжень», — зауважив він.

Сергій Карпенко висловив сподівання, що такі обмеження дозволять продемонструвати європейським партнерам надійність і стабільність постачань м’яса птиці та готової продукції до країн ЄС, а також позитивно вплинуть на переговори щодо лібералізації торгівлі між Україною та ЄС.

Нагадаємо, у березні 2024 року Україна збільшила імпорт ВРХ живою вагою до 114 т (+76%) з ЄС та мороженої яловичини до 181 т (+10%) з Німеччини та Ірландії в порівнянні з лютнем. Імпорт охолодженої яловичини зменшився до 7 тис. т (-114%) порівняно з попереднім місяцем. Червоне м’ясо постачалося в Україну з ЄС та Аргентини.

У відомостях від асоціації “Свинарі України” зазначено, що в останньому місяці 2023 року імпорт свинини (згідно з УКТ ЗЕД 0203) до України становив 345 тонн з загальною вартістю $1,07 мільйона.

Новини за темою:  Росія атакувала ферму на Харківщині дронами: загинуло не менше ста корів

Зазначається, що цей обсяг майже вдвічі менший порівняно з попереднім місяцем та в порівнянні з груднем 2022 року.

Сукупний обсяг імпорту свинини за 2023 рік склав 13 тисяч тонн, зменшившись в 3,6 раза в порівнянні з відповідним показником минулого року, підсумували фахівці.

Галузь свинарства не виробляє необхідний обсяг продукції. Україна стикається з ситуацією, де попит на свинину перевищує пропозицію, а щодо сала — попит настільки великий, що його важко задовольнити.

Посилені екологічні вимоги, експортні обмеження, африканська чума свиней (АЧС), а також суспільний опір вплинуть на зменшення виробництва свинини в Європейському Союзі, як це передбачено в Прогнозі аграрного розвитку ЄС на 2023-2035 роки.

Асоціація “Свинарі України” у співпраці з Держпродспоживслужбою створила нову інтерактивну карту випадків африканської чуми свиней (АЧС) в Україні. Вона фіксує всі випадки хвороби, починаючи з 2012 року.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також