Новини    21 березня 2018 16:07

Обсяг тіньового ринку деревини у 2017 році сягнув більше 157 мільйонів гривень


У 2017 році обсяг незаконних рубок в Україні склав 26 тисяч кубічних метрів – це  незнане зниження на 1,7 тисяч кубічних метрів у порівнянні з 2016 роком. Проте заподіяно шкоди лісу на 157,7 млн гривень, що більше на 20 млн гривень ніж роком раніше.  Про це на своїй сторінці у Facebook заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«У Всесвітній день захисту лісів нам, на жаль, похвалитися нічим. Безвідповідальні дії популістів призводять до сумних наслідків. Поки суспільству розказують про нібито «рятівний» мораторій на експорт необробленої деревини – ліси рубають у значно більших масштабах. Цифри свідчать про те, що обсяг тіньового ринку деревини сягнув півтори сотні мільйонів гривень. Збитки для довкілля ще тяжчі», – наголосила вона.

На її думку, саме мораторій на вивезення за кордон лісоматеріалів у необробленому вигляді, зокрема  деревних порід, окрім сосни, – з 1 листопада 2015 року,  деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року, «вдихнув» нове життя у незаконні рубки.

«Пошук кількох крайніх виконавців через криміналізацію контрабанди не вирішить глобальну проблему, в яку мораторій вдихнув нове життя. Адже проблема не на кордоні, а в лісі. Поки популісти хизуються сумнівними перемогами і, як московська пропаганда, лякають суспільство заходом, ми не бачимо очевидного перед самісіньким носом. Хтось рубає наш ліс, а каже, що рятує», – заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...