Новини    18 листопада 2017 18:37

Обсяг сільгосптехніки оцінюється приблизно в $ 600 млн.


30% сільськогосподарської техніки незалежних сільськогосподарських підприємств застаріло і потребують заміни. Оновлення існуючої технологічної бази відбувається переважно завдяки імпортним постачанням. Наразі обсяг ринку сільгосптехніки в грошову значенні оцінюється приблизно в $ 600 млн.

«Доступ до фінансових ресурсів для багатьох фермерів у 2018 році залишатиметься складним через високі відсоткові ставки, які пропонуються кредитними установами. Водночас, рівень інвестицій як у зовнішній, так і внутрішній сектор продовжуватиме зростати, – зазначає Роман Граб, заступник генерального директора зі взаємодії з органами державної влади УКАБ.

Щодо результатів державної підтримки у вигляді 20% компенсації вартості при купівлі вітчизняної сільськогосподарської техніки. У 2017 році її отримали 96 ферм. 149 одиниць техніки та обладнання було придбано й $ 439 тис було компенсовано. У 2018 році державна підтримка для фермерів продовжуватиме діяти, стосуватиметься вона, зокрема, й купівлі сільськогосподарської техніки.

«Напередодні виборів 2019 року в країні на бізнес очікує політична стабільність. Така ситуація триватиме протягом 2018 року. Оскільки відкриття ринку землі відкладається на деякий час, у 2018 році фермери зможуть інвестувати в обладнання, а не купувати землю», – підсумував Роман Граб.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...