Новини    10 серпня 2021 19:43

Обшуки в ДПЗКУ: поліція викрила масштабні зловживання з боку посадовців корпорації

Правоохоронці викрили посадовців Державної продовольчо-зернової корпорації України на зловживанні службовим становищем. Збитки сягають сотні мільйонів гривень. 

Як повідомляє пресслужба Нацполіції, що службові особи корпорації проводили експортні операції зернових на підконтрольні компанії-нерезиденти. Зокрема, за кредитні кошти, отримані під державні гарантії, посадовці державної корпорації закуповували зернові через фіктивні підприємства та експортували товар за ціною, що значно нижче ринкової. Так, лише протягом січня-травня цього року було укладено близько 10 збиткових зовнішньоекономічних контрактів на експорт зерна. 

Слідству відомо також про факти зловживання під час укладення договорів щодо страхування майна. Тариф за оформленим документом був у 3-5 разів вищий за ринкову вартість подібних послуг, вважать правоохоронці.

Читайте: «Управлінська криза в “Укрзалізниці” знаходиться у найгострішій фазі за всі роки незалежності України», — міністр інфраструктури

Наразі поліцейські проводять обшуки у приміщеннях ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України», в офісах суб’єктів господарювання та за місцем проживання фігурантів справи. Обшуки проводяться на території кількох областей. Вже вилучено документацію та електронні носії інформації, що підтверджують протиправну діяльність.

Кримінальне провадження розслідується за частинами 2 та 4 статті 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та частиною 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

Точна сума завданих збитків установлюється. Вирішується питання щодо повідомлення причетним особам про підозри.

Як раніше розповідав Landlord, Антимонопольний комітет підозрює «Астарту» та «Радехівський цукор» у ціновій змові

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...