Новини / Рослинництво / Фінанси     16 листопада 2018 13:11

Україна зменшує імпорт винограду


У серпні – жовтні 2018 року Україна імпортувала на 20 % менше столового винограду, порівняно з аналогічним періодом 2017-го, і продовжує нарощувати обсяги власного вирощування цієї культури.

Таку інформацію представили аналітики EastFruit.

Зокрема, за минулі три місяці імпорт столового винограду в Україну знизився на 20 % проти даних 2017 року, незважаючи на досить привабливі ціни, пропоновані імпортерами на закордонну продукцію.

Читайте: Крок до рекорду: нові дані про експорт агропродукції.

Одна з причин зменшення імпорту – збільшення обсягів власного вирощування. Виробництво винограду в Україні зростає в міру того, як насичуються інші сегменти плодоовочевого бізнесу. На цей момент на ринку України спостерігається значний попит на саджанці столового винограду. Однак при цьому фахівці відзначають, що в національному реєстрі дуже мало перспективних і сучасних сортів столового винограду, що не дозволяє галузі розвиватися більш активно.

«Якщо врахувати, що сусідня з Україною Молдова експортує близько 80 тис. тонн столового винограду в рік, то Україна цілком може поміняти статус нетто-імпортера цієї продукції на статус експортера. Зниження цін на яблука, ягоди, черешні, горіхи, сливу і деякі інші фрукти у 2018 році змусило виробників шукати альтернативу. Тому фермери південних регіонів і почали звертати увагу на столовий виноград. Садівники Півдня України вже активно відвідують Молдову і вивчають досвід із вирощування, зберігання та пакування винограду», – повідомляє EastFruit.

Landlord писав раніше про те, що ціна на виноград впала приблизно удвічі порівняно з минулим роком.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також