Сонячні електростанції для власного бізнесу
Сонце — потужне та невичерпне джерело енергії. Вже десятки років за допомогою сучасних технологій, створених на основі фотоелементів, її перетворюють в електричну. А з 2000 року, коли розпочалося масове виробництво фотоелектричних модулів і будівництво сонячних електростанцій, собівартість електричної енергії, отриманої від сонця стала найдешевшою у світі. Погодьтеся — це дуже важливо в наш неспокійний час, коли ціни на електрику постійно зростають. Збудувавши сонячну електростанцію для підприємства, ви отримаєте низку переваг, серед яких не тільки швидка окупність вкладень, а й підвищення репутації вашої компанії.
Переваги сонячних електростанцій для бізнесу
- Економія. СЕС дозволяють значно зменшити витрати на енергопостачання, оскільки вам не доведеться платити за енергію, яку виробляє власна станція. Економія на оплаті рахунків за електроенергію доходить до 90 % — залежно від регіону та сонячної активності. Тому підвищення тарифів на енергію не матиме на виробництво великого впливу.
- Екологічність. Сонячні електростанції не шкідливі для екології. Водночас споживання невідновлюваних енергетичних джерел — таких як нафта, газ, вугілля виснажує ресурси планети і негативно впливає на довкілля: під час видобутку копалин з’являються зсуви, обвали, змінюється рельєф земної поверхні, різко погіршується якість підземних вод. А при спалюванні палива в атмосферу потрапляють шкідливі речовини, які врешті впливають на зміну клімату.
- Підвищення репутації компанії. У разі використання разом зі станцією сонячних батарей, ви будете забезпечені енергією 7 днів на тиждень, навіть коли буде хмарно. Незалежність від комерційних електромереж означає можливість безперебійного виробництва та завжди вчасного виконання договорів. Також це дозволяє утримувати конкурентні ціни, робити цікаві пропозиції для постійних клієнтів. Ці чинники дуже позитивно впливають на ділову репутацію.
Як працює сонячна електростанція
Сонячні електростанції займають мало місця — їх легко розташувати на даху, стінах підприємства чи на спеціальних опорах. Складаються СЕС із сонячних панелей, інверторів, акумуляторів, кабелів та комплекту заземлення. Для монтажу системи компанією “Досвід” використовуються надійні та міцні кріплення власного виробництва, розраховані на термін служби 30-50 років. В наші готові комплекти також входять системи онлайн-моніторингу для управління станцією.
Принцип роботи СЕС доволі простий. Сонячна панель має велику кількість фотоелементів, в яких під впливом сонячного світла відбуваються складні хімічні реакції. В результаті панель генерує постійний електричний струм, який передає в інвертор. Це функціональний пристрій, який потрібен для того, щоб перетворювати струм в змінний, який вже можна використовувати для живлення приладів, накопичення в акумуляторах або передання в загальну мережу.
Процес впровадження сонячної електростанції
На початку розробки завдання потрібно визначити, якої потужності має бути промислова сонячна електростанція, щоб задовольнити потреби виробництва. Тому нашим фахівцям знадобиться інформація про поточний стан електропостачання об’єкта, підтверджена відповідною документацією. Також ми виїжджаємо безпосередньо на об’єкт, щоб провести аудит підприємства.
Після ознайомлення із завданням, ми можемо запропонувати замовнику кілька типів СЕС:
- мережева, що є найдоступнішою, і дозволяє заощаджувати на оплаті рахунків, але потребує під’єднання до системи загального енергопостачання;
- гібридна — дозволяє працювати автономно у разі перебоїв з електропостачанням;
- автономна — не потребує підключення до загальної електромережі.
Визначившись із потужністю і типом станції, ми переходимо до проєктування сонячних електростанцій. Щоб замовнику легше було уявити готовий об’єкт, ми можемо запропонувати дизайн-візуалізацію.
У своїй роботі ми використовуємо конструкції для кріплень систем власної розробки, які відповідають всім державним стандартам. Вони підбираються нашими інженерами таким чином, щоб змонтована система була надійною і зносостійкою. Елементи кріплень витримують вагу панелей на вертикальній, горизонтальній площині чи під кутом, не змінюють своїх властивостей під впливом вологи, ультрафіолету і перепадів температур.
Після збірки СЕС, налагодження системи моніторингу і введення об’єкта в експлуатацію ми готові укласти договір про його технічне обслуговування. Воно проводиться приблизно раз на рік для забезпечення безперебійної роботи станції. За потреби частіше: наприклад, коли знадобиться очищення панелей від снігових наметів.
Декілька прикладів впроваджених нами сонячних електростанцій для бізнесу
Наразі компанією “Досвід” успішно впроваджено понад 200 сонячних електростанцій. Ознайомтеся з декількома кейсами (https://www.dosvid.com.ua/project/) і фото, якими поділилися наші клієнти, щоб ви могли оцінити приблизну вартість, окупність вкладень, обсяг робіт і якість виконання. Серед представлених об’єктів є рішення як для невеликих станцій потужністю 15 кВт, так і великих СЕС потужністю понад 200 кВт, здатних вирішувати завдання виробництва.
З кожним місяцем кількість електростанцій в Україні збільшується. Ця тенденція буде тільки зростати, незалежно від того, що на початку СЕС потребують відчутних інвестицій. Швидка окупність вкладень — всього за 2-4 роки, та довгий термін роботи сонячної станції — до 30 років, спонукають бізнеси використовувати новітні технології.
Ми впроваджуємо промислові сонячні електростанції “під ключ”, допомагаючи стати на шлях автономії, стабільності та ефективності роботи підприємства. Зробіть крок до енергетики майбутнього разом з нами!
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!