Новини / Рослинництво     01 жовтня 2019 12:07

Новий сорт картоплі в Еквадорі: короткий цикл вегетації та стійкість до фітофторозу

Iniap-Fatima – таку назву має новий сорт картоплі, виведений селекціонерами Еквадору. Порівняно з іншими сортами в нього вища стійкість до хвороб і коротший цикл вегетації – на 30–50 днів. Має рожеву шкірку, жовту м’якоть та оптимальні смакові якості.

Про це повідомляє AgroXXI.

Новий сорт картоплі – це результат спільної праці вчених Національного інституту сільськогосподарських досліджень (Iniap), Міністерства сільського господарства і тваринництва Еквадору (MAG) і Боліварського державного університету (UEB).

«Сорт Iniap-Fatima отримано шляхом схрещування сорту Iniap-Gabriela з гібридом (Solanum phureja) і диким родичем (Solanum paucissectum)», – розповів директор Iniap Хуан Мануель Домінгес.

Iniap-Fatima достигає за 125–150 днів, тоді як решта сортів, використовуваних у Еквадорі, – до 180 днів. Цей сорт помірно стійкий до хвороб, таких як фітофтороз (пізня гниль).

Читайте: Тотальна корупція в УЗ: Гончарук б’є на сполох

Місцеві аграрії вже отримали новий посівний матеріал. Селекціонери заявляють, що Iniap-Fatima має підвищити продуктивність дрібних фермерів.

Landlord раніше повідомляв про унікальний досвід Фінляндії: картопля росте в мішках. Дуже проста технологія вирощуванні картоплі в мішках дозволяє економити площу на городі та отримувати добрий урожай, незважаючи на погодні примхи.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також