Новини / Ринок землі     21 листопада 2017 19:47

Новий земельний кадастр утричі зменшив вартість реєстрації земельних ділянок


Український земельний кадастр оцінено Світовим банком як один з найдосконаліших у світі. Про це говориться у роліку установи на честь 25-ти річного партнерства Світового банку  з Україною.

Зокрема, експерти Світового банку акцентують увагу, що завдяки тому, що Державний земельний кадастр був розроблений відповідно до найкращих світових стандартів, на 2/3 була зменшена вартість реєстрації земельних ділянок. Цього вдалось досягти за рахунок скорочення часу реєстрації та зменшення масштабів корупції. Зокрема, час реєстрації скоротився із декількох днів до 21 хвилини в середньому  та зводиться до одного візиту до центру реєстрації.

Електронний Державний земельний кадастр був запущений в 2013 році, відкривши доступ до Національної кадастрової системи.  В 2015 році на базі  Держземкадастру почали впроваджуватись електронні послуги, що зробило сервіс прозорішим та зручнішим. Конвертація в електронний формат відомостей про земельні ділянки зробила можливим переведення в онлайн частини процедур, тобто чиновники були усунути від їх виконання, зменшені можливості для корупції.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!