Новини    06 лютого 2022 19:00

НКРЕКП вжила низку обмежувальних заходів для стабілізації ринку електроенергії

Комісія до 28 лютого встановила мінімальне цінове обмеження на ВДР на рівні 105% від ціни РДН

Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вжила низку обмежувальних заходів, спрямованих на подолання профіциту на ринку електроенергії та стабілізації цін. Відповідні зміни внесено до карантинної постанови № 766 від 8 квітня 2020 року, передає Інтерфакс-Україна.

“На сьогодні у зв’язку із профіцитом, несподіваним чи очікуваним, у зв’язку з включенням 15 атомних блоків почали здійснюватися дії на ринку, які ми не можемо вітати. Хтось може називати це зловживанням. Можливо, це сильне слово, але той факт, що внутрішньодобовий ринок (ВДР) у нас за обсягами вже порівнюється з ринком “на добу вперед” (РДН), це точно нездорова ситуація. Тому ми ухвалили рішення відрегулювати її”, – заявив під час засідання голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Комісія до 28 лютого встановила мінімальне цінове обмеження на ВДР на рівні 105% від ціни РДН, що починає діяти із завтрашнього дня (5 лютого) на післязавтра.

Крім того, комісія повернулася до алгоритму розрахунку плати за небаланси на рівні 115% ціни РДН.

Згідно з її рішенням, за наявності профіциту системи в ОЕС адміністратор розрахунків при списанні коштів за небаланси застосовує ціну платежу за негативний небаланс на рівні 115% ціни РДН.

“Причина – бачимо зростання розміру балансуючого ринку, що є нездоровим, і тому збільшуємо відповідальність. Поки що з 5% до 15%, але далі ухвалюватимемо рішення залежно від ситуації”, – пояснив Тарасюк, наголосивши, що ця норма набуває чинності з неділі, 6 лютого.

Також очікуються перевірки походження обсягів продажу е/е на добу поставок у заявках на продаж учасників ВДР/РДН.

Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів до 30 квітня 2022 року обмежив вартість природного газу для виробників деяких товарів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...