Новини / Політика     13 червня 2022 22:17

Німеччина планує створити фонд для прискорення експорту зернових з України

Уряд обговорює ідею створення фонду для закупівлі вагонів для пшениці, яких зараз бракує.

Федеральний уряд Німеччини планує створити фонд для закупівлі вагонів-зерновозів, щоб прискорити експорт зернових з України в умовах морської блокади, заявив уповноважений німецького уряду з питань залізничних перевезень Міхаель Тойрер. Про це пише ЦТС з посиланням на Handelsblatt.

Уряд обговорює ідею створення фонду для закупівлі вагонів для пшениці, яких зараз бракує. Крім того, йдеться про надання допомоги з терміналами для перевантаження зерна на українському кордоні через різну ширину залізничної колії.

“Ми робимо все можливе, щоб зерно можна було перевозити з України залізницею, щоб запобігти глобальному голоду”, – зазначив Тойрер.

За його оцінками, “в найбільш оптимістичному випадку” з 23 млн тонн зерна, що зберігаються в Україні, залізницею вдасться вивезти 10 млн тонн.

Перевезеннями займаються федеральний уряд Німеччини, Європейська комісія, а також профільні німецькі асоціації — зокрема Асоціація сільськогосподарських торговців. Остання також виступає за спрощення перетину зовнішнього кордону ЄС для зернових у вантажних автомобілях та збільшення порогу такого вантажу з 40 до 44 тонн.

В Асоціації сільськогосподарської торгівлі вважають, що координаційний центр має запустити вагони-зерновози. Він також має забезпечити пільговий режим для вагонів у залізничних ремонтних майстернях. Крім того, вантажівкам зі стандартом викидів Euro II, які все ще поширені в Україні, мають дозволити на обмежений проміжок часу в’їжджати на територію ЄС.

Довідка. Морська блокада з боку москви порушила весь зерновий ланцюг експорту та поставила під загрозу глобальну продовольчу безпеку, а ООН висловила тривогу. Багато країн Близького Сходу, зокрема Єгипет, Туніс, Алжир та Туреччина, залежать від експорту зерна України.

Нагадаємо, війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.

РФ, яка розв’язала війну з Україною, несе повну відповідальність за брак зерна на міжнародному ринку та пов’язані з цим загрози глобальній продовольчій безпеці. Про це повідомив у Twitter представник ЄС з закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Водночас ЄС шукає альтернативний шлях для експорту українського зерна.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також