Новини    23 квітня 2018 17:59

«Ніка-Тера» завантажив олією перший танкер


Морський спеціалізований порт «Ніка-Тера» (входить в портовий бізнес Group DF) вперше після запуску нового наливного терміналу обробив танкер з рослинною олією. Про це повідомила прес-служба порту.

«Після запуску нового терміналу «Ніка-Тера» прийняв на своїх причалах і відправив на експорт перший танкер під завантаження наливних харчових вантажів, – прокоментував операційний директор «Ніка-Тера» Ігор Гріднєв. – Всього судно прийняло 30,1 тис. тонн соняшникової олії. Танкер відправлено на Близький Схід».

Танкер Maersk Kate довжиною в 183 м і дедвейтом 39,7 тис. тонн був завантажений на третьому причалі порту. Інтенсивність перекачування продукції на судно склала понад 350 тонн на годину.

Підготовка олійного комплексу «Ніка-Тери» велася близько півроку. За цей час була проведена реконструкція трьох резервуарних парків, які налічують 18 ємностей, і трубопроводу загальною довжиною понад 11 км.

Також була проведена атестація і сертифікація лабораторії, закуплено контрольно-вимірювальне та облікове обладнання.

«У поточному році ми плануємо обробити всі законтрактовані обсяги олії і приступити до розширення парку резервуарів», – зазначив начальник порту «Ніка-Тера» Алім Агакішіев.

Реалізований в 2017 році Групою компаній Group DF інвестиційний проект по запуску комплексу перевалки наливних вантажів на потужностях ТОВ «МСП Ніка-Тера» дозволяє обробляти до 500 тис. тонн вантажів на рік.

Термінал здатний розвантажувати до 80 автомобілів на добу (до 2 900 тонн), одночасно приймаючи 40 залізничних цистерн (до 2 600 тонн).

Ємності резервуарів для одноразового зберігання наливних вантажів складають 33 тис. тонн. З семи причалів морського терміналу «Ніка-Тера», два оснащені необхідним технологічним обладнанням для перевалки наливних вантажів.

Трубопроводи забезпечують можливість одночасного завантаження 2 танкерів до осадки 10,3 м. У найближчих планах порту збільшення обсягу одночасного зберігання наливних вантажів до 63 тис. тонн.

ТОВ «МСП Ніка-Тера» розташоване на лівому березі Бузького-Дніпровського лиману в 34 милях від моря. У порт веде Бузько-Дніпровський лиманський канал, що дозволяє проводити судна з осадкою до 10,3 м. Кількість причалів – 7, довжина причального фронту – близько 1,6 км.

У термінал входять чотири спеціалізованих комплекси: зерновий комплекс, комплекс з перевалки добрив, комплекс з перевалки сипучих вантажів відкритого зберігання і комплекс з перевалки наливних вантажів. Територія терміналу межує із залізничною станцією «Жовтнева». Компанія в 2017 році збільшила вантажообіг в порівнянні з 2016 роком на 4% – до 4,17 млн тонн.

Group DF об’єднує азотний, титановий, портовий, газовий, аграрний і медійний бізнеси бізнесмена Дмитра Фірташа.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...