Новини    04 травня 2023 10:10

НІБУЛОН отримав сертифікат на проведення гуманітарного розмінування


“НІБУЛОН” став оператором протимінної діяльності та отримали перший сертифікат для проведення робіт з гуманітарного розмінування – Сертифікат від Центру протимінної діяльності МОУ на нетехнічне обстеження територій.

Про це повідомила пресслужба компанії у Facebook.

Тепер наші сапери мають право проводити розвідку територій компанії, які є потенційно забрудненими, та оцінювати ступінь їх забруднення вибухонебезпечними предметами, максимально звужуючи коло пошуку ВНП, – йдеться в повідомленні.

Це перший крок до розмінування українських земель.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Компанія вже подала документи й на отримання наступних сертифікатів з ПМД:

  • на технічне обстеження територій (ТО)
  • розмінування вручну (РВ)
  • обстеження району ведення бойових дій (ОРВБД).

Сертифікат на ТО дозволяє здійснювати роботу з пошуку ВНП на потенційно забруднених ділянках, які були зазначені НТО, та підтвердити чи спростувати наявність ВНП, а сертифікат РВ – розміновувати заміновані ділянки вручну, де це можливо.

Певна річ, у складних випадках мінування слід буде залучатись підтримкою саперів ДСНС України та Міноборони України для утилізації ВНП. Сертифікат на ОРВБД дасть можливість досліджувати землі, де безпосередньо велись бойові дії. Звіт про очищення (розблокування) землі буде поданий до Центру протимінної діяльності Міноборони України. Далі на основі нашого звіту контролюючий орган ЦПМД проведе контроль якості обстеження та видасть сертифікат, що засвідчує якість роботи наших саперів та підтвердить, що територія безпечна для подальшого користування, – розповіли у “НІБУЛОН”

Читайте також: СБУ відкрило справу проти “Нібулону” за перешкоджання діяльності ЗСУ

Нагадаємо, розмінування територій – один із пріоритетних напрямків роботи НІБУЛОН. На сьогодні через забруднення вибухонебезпечними предметами внаслідок збройної агресії рф компанія не може вести діяльність на філіях “Сватівська”, “Троїцька”, “Новопсковська”, “Біловодська” та “Старобільська”, а також на елеваторах – філіях “Козацька”, “Голопристанська”, “Кам’янка-Дніпровська” і ТОВ “Старобільський елеватор”. Загальна площа території, яку потрібно розмінувати, становить майже 30% земельного банку НІБУЛОН.

Також компанія планує закупити власні машини для розмінування, які частково автоматизують процес та доповнять копітку ручну працю групи саперів у складі з п’яти осіб. Водночас сапери зазначають, що машини з розмінування розв’язують проблему лише частково. Так, коли машина зіштовхується з протитанковою міною, то зупиняє хід. У такому разі до роботи підключаються сапери, які знешкоджують протитанкові міни вручну, що своєю чергою впливає на тривалість процесу очищення земель.

Розмінування полів “Нібулону” за підрахунками компанії займе кілька років. А переорювання земель після війни коштуватиме до двох тисяч доларів за гектар.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...