Новини    12 жовтня 2021 12:35

Навіть попри рекордний врожай, бачимо стабільно високу ціну на соняшник — аналітик

Водночас соняшникова олія зараз найдешевша

Наразі немає підстав розраховувати на падіння цін на олійні, а весь паливний сектор цьому лише допомагає.

“У зв’язку з відносно невеликим обсягом виробництва пальмової олії в Малайзії та стабільно високим попитом на нього з боку Китаю та Індії ми отримали зростання ціни. Це дало підтримку цін на соняшникову олію відповідно і самому соняшнику”, – заявив директор аналітико-консалтингової компанії Barva Invest Ukraine Юрій Гаврилюк.

Водночас як зазначив експерт, українські аграрії не поспішають продавати соняшник. Гаврилюк пояснив, що у фермерів достатньо фінансування, а питання звільнення місця в складах вирішується в першу чергу продажем пшениці та інших ранніх культур.

“Відповідно, навіть попри плановий рекордний врожай, ми бачимо стабільно високу ціну на соняшник. Краш-маржа переробника поки досить комфортна, хоча і не така висока, як зазвичай в цей період”, – каже Гаврилюк.

За його словами, види рослинної олії частково взаємозамінні, і трейдери купують ту, яка дешевше. Зараз соняшникова олія найдешевша. При цьому нафта і ПММ корелюють з олією, тому що її використовую при виробництві біодизеля.

Landlord раніше розповідав, що Прометей отримав $4 млн інвестицій на реалізацію проєкту з соняшникової олії.

Джерело: Latifundist

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...