Новини / Фінанси     30 вересня 2022 15:47

НБУ заборонив Р2Р-перекази з гривневих карток

Українці надалі можуть оплачувати навчання

Нацбанк заборонив Р2Р-перекази з гривневих карток на картки фізичних осіб іноземних банків за кордоном. Про це інформується на сайті НБУ.

Ухвалений у квітні 2022 року дозвіл на Р2Р-перекази до 100 тисяч гривень на місяць за кордон з гривневих платіжних карток дав змогу українцям підтримати під час війни своїх близьких-біженців. Повідомляється, що після семи місяців воєнного стану роль такого інструмента для підтримання громадян за кордоном зменшується, але ризики його використання, щоб обійти обмеження на купівлю валюти, збільшуються.

P2P-платежі (з англ. peer-to-peer або person-to-person) – це грошові перекази від однієї людини іншим людям, а не від продавця чи установи.

З 5 жовтня заборона набирає чинності.

Українці надалі можуть оплачувати навчання (на рахунки навчальних закладів), лікування, транспортування хворих, витрати, пов’язаних зі смертю, а також для сплати аліментів.

Також дозволені перекази між гривневими платіжними картками українських банків, незалежно від країни фактичного перебування клієнта.

Національний банк урахував запити громадян та дозволив із 1 жовтня переказувати кошти за кордон для оплати навчання на рахунок юридичної особи-нерезидента.

Незмінним залишається дозвіл на Р2Р-перекази з валютних платіжних карток українських банків на картки іноземних банків у межах щомісячного ліміту в розмірі 100 000 грн (в еквіваленті).

З липня щомісячний ліміт таких переказів кошт знизили до 30 000 грн.

Нагадаємо, раніше повідомляли, в Україні подешевшають міжнародні перекази.

Олександра Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також