Новини / Фінанси     02 березня 2022 18:58

НБУ вимагає заблокувати для РФ та Білорусі кошти від МВФ

Ці кошти можуть бути використані для фінансування військових дій проти нашої держави

Голова НБУ Кирило Шевченко звернувся до Міжнародного валютного фонду та G7 з проханням заблокувати для РФ та Білорусі кошти від нещодавного розподілу та бойкотувати делегації країн на зборах. Про це повідомила пресслужба Національного банку.

Йдеться про блокування розподілу Спеціальних прав запозичень, який МВФ здійснив у серпні 2021 року з метою подолання наслідків пандемії. Кожна країна-членкиня Фонду отримала суму, пропорційно до своєї квоти в МВФ. Зокрема Україна отримала понад 2,7 млрд дол.

Читайте: Сбербанк на Лондонській біржі торгується по одному центу

Ці кошти можуть бути використані для фінансування військових дій проти нашої держави. Згідно зі своїх квот, РФ отримала близько 18 млрд доларів, а Білорусь – 880 млн доларів. Крім того, НБУ просить відсторонити виконавчого директора МВФ від Російської Федерації від участі у засіданнях Ради директорів МВФ та заборонити російській та білоруській делегаціям брати участь у Весняних зборах МВФ та Групи Світового банку.

“Для нас надзвичайно важливо зробити все, щоб фінансовий сектор Росії відчув усі наслідки російської агресії щодо України”,  – заявив голова НБУ.

Раніше Landlord повідомляв, що Путін оголосив війну Україні. Тим часом Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що країни Заходу дійшли згоди щодо відключення Росії від платіжної системи SWIFT і почали підготовку до впровадження цієї санкції. 

З початку російського вторгнення в Україну загинуло понад 2000 українців, за винятком військових, повідомляє ДСНС.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також