Новини / Техніка     23 лютого 2022 09:04

Назвали ТОП-5 країн, які постачають комбайни до України

Безумовним лідером серед ТОП-5 країн — виробників комбайнів, що імпортуються до України, є Німеччина

Зростання цін на зернові та зернобобові у 2021 році позитивно вплинули на вітчизняний ринок техніки. До України за підсумками минулого року імпортовано 3029 комбайнів із 17 країн світу. Їх митна вартість склала $283,8 млн. Про це повідомляє пресслужба Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”.

“Безумовним лідером серед ТОП-5 країн — виробників комбайнів, що імпортуються до України, є Німеччина. На її території розміщені виробництва таких світових брендів як John Deere та Claas. У 2021 році українські аграрії закупили 1030 одиниць комбайнів зазначених компаній митною вартістю $150,5 млн”, – заявив старший науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ “Інститут аграрної економіки”, к.е.н. Ярослав Навроцький.

Друге місце – Бельгія, де налагоджене виробництво роторних комбайнів New Holland серії CR. Їх було імпортовано 206 з митною вартістю $45,8 млн. На третьому місці (і за кількістю (433 комбайни), і за митною вартістю ($41,2 млн) – Сполучені Штати Америки. Тут виробляються Case IH, John Deere та багато інших брендів.

Водночас значне місце в імпорті посідають комбайни, країна походження яких невідома. У 2021 р. за кількістю ввезених комбайнів — 1024 — вони лише на кілька одиниць поступаються Німеччині, але їхня митна вартість складає лише $11,5 млн.

“В цілому імпорт зернозбиральних комбайнів протягом останніх п’яти років можна схарактеризувати стабільністю попиту серед українських аграріїв, наданням ними переваги одним і тим же брендам походженням із вищезгаданих країн. При цьому найбільш затребуваною є німецька високоякісна та дорога техніка, яка в час підйому (2017 та 2021 рр.) лідирувала за обсягами імпорту і в грошовому, і в кількісному виразі. Але в період економічного спаду (2018-2020 рр.) вітчизняні аграрії змушені були надавати перевагу дешевшій та вживаній техніці, зокрема з країн, походження яких не визначено”, – розповів Ярослав Навроцький.

Раніше Landlord повідомляв, що John Deere випустила повністю автономний трактор.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також