Новини / Кейси     12 лютого 2020 15:19

Натурпродукти та екскурсії до лимонного саду: кейс господарів із Запоріжжя

Сім'я із Запорізької області вирощує майже 100 лимонних дерев. Плоди з однієї теплиці господарі продають, а до іншої організували екскурсії.

Жителі Запорізької області змінили квітковий бізнес на лимонний. Вирощують господарі лимони у двох теплицях – усього біля 100 дерев, пишуть Факти.

Ці плоди стигнуть взимку. За словами господарки Вікторії Цвірко, врожай однієї теплиці власники одразу продають на ринку. Частину передають як допомогу до Запорізької військової частини та на передову Донбасу. Друга теплиця стала місцем для регулярних екскурсій.  Екскурсоводом працює сама Вікторія – розповідає відвідувачам про сад. Закінчується прогулянка фото на пам’ять та дегустацією вирощених у екологічно чистих умовах лимонів.  Також у лимонному саду проводять професійні фотосесії.

Читайте: Екологічні та натуральні продукти: кейс еко-ферми з Чернігівщини

За словами Вікторії Цвірко, лимони її сім’я вирощують майже 20 років. Спочатку займалися квітами, а одного разу висадили саджанці у теплиці, де клімат лимонам підійшов. Так поступово і виростили лимонний сад. Цьогорічної зими у теплиці біля 5 градусів вище нуля, а коли сонячно – біля 8-ми – цього для дерев достатньо, зазначає Вікторія. Однак в морозні зими у теплицях топлять.

В квітні плівку з теплиць знімають, і все літо сад росте просто неба. Восени знову все покривають плівкою, для цього обрізають гілля, що розрослося за літо, ділиться господарка. Доглядати за садом необхідно увесь рік, взимку власники поливають його раз на місяць, влітку – щотижня, а коли засуха – ще частіше. Вирощують бізнесмени в основному один сорт лимонів – Мейера.

“Плоди приємні на смак, не дуже кислі. Їх можна їсти навіть зі шкуринкою”, – говорить Вікторія Цвірко.

Ще один сорт, який вирощують господарі з Запоріжжя – це «ювілейний» – великі плоди з товстою шкуринкою. Також у теплицях росте кілька мандаринових дерев та хурма – ці фрукти сім’я залишає собі.

Ціна на продукцію сім’ї Цвірко значно вища, ніж у супермаркеті.

“Але у нас є постійні покупці – люди, які прагнуть харчуватися екологічно чистими продуктами”, – зазначає Вікторія.

Як повідомляв LANDLORD, ферма в курортному місті Анталія щорічно експортує 1 мільйон коників. Тут вирощують живі приманки – 12 видів комах.

Фото: Факти, ki.ill.in.ua

Читайте також