Новини / Фінанси     06 жовтня 2021 18:19

Нацкомісія знизила вартість приєднання до електромереж для бізнесу

З прийняттям змін до методики, споживачі отримають більше прав, а сам процес приєднань стане прозорішим

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЄКП), внесла зміни в методику формування плати за приєднання до системи передачі і системи розподілу, направлені на здешевлення і підвищення відповідальності операторів систем.

Відповідну постанову про внесення змін до постанови про затвердження методики №1965 від 18 грудня 2018 року прийнято на засіданні 6 жовтня.

“Ця історія спрямована на здешевлення приєднань. Зокрема, витрати на облаштування розвантажувальних трансформаторних пунктів стають складовою інвестпрограм і виключаються з обсягів вартості приєднання”, – зазначив член комісії Дмитро Коваленко під час обговорення проекту постанови.

Крім того, прийнятими змінами в тому числі вдосконалюються порядок розрахунку плати за нестандартне приєднання і порядок надання звітності.

“Ми дуже сильно його розширюємо (порядок звітності, – ред.), робимо такий експрес-аналіз в електронному вигляді. Це перший крок до формування потужної бази приєднань, яка буде відображати не тільки завершені або прострочені заявки на приєднання, а й відхилені. Всі етапи виконання будуть відображені “, – пояснив Коваленко.

НКРЕКУ буде самостійно виявляти проблеми і робити запити операторам.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також