Новини / Фінанси     13 червня 2020 17:30

Національний банк знизив облікову ставку до 6%

Доходність облігацій внутрішньої державної позики вже впала з 10% річних до 8-9% і навіть більше

Вчора, 12 червня, правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 8% до 6%. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як зазначили у банку, це найнижчий рівень облікової ставки за історію України. З одного боку, це утримуватиме інфляцію нижче цільового рівня довше, ніж передбачає квітневий прогноз. З іншого боку, це означає, що падіння української економіки може бути глибшим, ніж очікувалося. Такий розвиток подій вимагає подальшого пом’якшення монетарної політики для підтримання економіки на етапі поступового згортання карантину. За нової облікової ставки кредити рефінансування овернайт будуть надаватися під 7%, а депозитні сертифікати овернайт розміщуватися під 5%.

Читайте: Компанія «Нібулон» відкрила річковий термінал вартістю $22 млн 

Подальша монетарна політика Національного банку залежатиме насамперед від глибини падіння споживчого попиту і швидкості відновлення ділової активності на тлі пом’якшення карантину, яке прискорить зростання цін.

Як написав на своїй сторінці facebook президент інвестиційної компанії Универ Тарас Козак, «ніколи раніше Нацбанк не роздавав так гроші. Так дешево – усього під 6% річних у гривнях! Так просто – під заставу цінних паперів, без тьорок, хабарів та відкатів! Так надовго – до 5 років!!!».

Але, за словами експерта, вже вчора стрімко зросли ціни на ОВДП за одночасного падіння дохідності на ринку. ОВДП з доходністю навіть 10% річних або більше на ринку вже немає – у кращому випадку доходність складає 8-9%, а за короткостроковими облігаціями –  5-6%.

Тарас Козак додав, що на ринку є кілька випусків облігацій міст (зокрема Львова та Харкова), які пропонують доходність 12-13% річних, але надійність таких паперів нижча, ніж ОВДП.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомяв про те, що уряд заборонив відкривати кінотеатри і проводити пробне ЗНО.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також